Açık Renk Koltuk Nasıl Temizlenir?

koltuk nasıl temizlenir, açık renk koltuk temizleme, açık renk koltuk nasıl temizlenir

Her insan özellikle de biz bayanlar evinin görünümünü, mobilyaların rengini, mobilyanın evde duruş şeklini önemseriz. Evin genişliğine, evde nasıl duracağına hatta bazen duvar boyasının rengine göre evi aydınlık mı, yoksa karanlık mı gösterir diye düşünceler içerisinde modeller bakmaya başlarız. Lacivert, Siyah, Koyu kahverengi vs.den ziyade Beyaz, Krem rengi, Pudra Pembe Tonların evi daha aydınlık ve ferah göstereceğini biliriz. Fakat bu açık renk koltukları almaya da korkar çekiniriz, peki bunların kullanımı nasıl neyle kombin edebiliriz, ne tür aksesuar kullanabiliriz? Temizliği ve leke tutma oranları nasıl? İşte bu yazımız tam size göre…koltuk nasıl temizlenir, açık renk koltuk temizleme, açık renk koltuk nasıl temizlenir

Kullanımı

Açık tonlar her zaman evi aydınlık gösterecek diye bir kaide yok, gerekli ve yeterli aksesuarlar ile lacivert, kahverengi hatta siyah koltuk, mobilya bile evi yeterince aydınlık gösterir. Açık renk koltuğu daha koyu tonlarda bir perde, daha koyu tonlarda bir orta sehpa ile tamamlayabiliriz. Hepsi açık renk olursa eviniz aydınlıktan ziyade daha boğucu bir görünüme sahip olacaktır.

  • Pudra tonlarında bir koltuk takımınız var ise bunu mürdüm, hardal sarısı, gri vb. renkler le,
  • Beyaz tonlarında ise kırmızı, çok açık olmayacak şekilde sarı, bebe mavisi, fuşya gibi renklerle,

 Krem tonlarında ise kahve tonları, gri tonları ile kombine edebilirsiniz.

Temizliği Ve Leke Tutma Oranı

Açık renk koltukların diğer renklere ziyade leke tutma oranı illa ki yüksektir.  Genel olarak çok açık tonlarda koltuklar örtüsüz kullanılmıyor. Bunun nedeni diğer renklere oranla kiri, lekeyi daha çabuk göstermesi ve temizliğinin zorluğudur. Ne kadar korursak koruyalım mutlaka bir lekelenme söz konusu olacaktır, peki bu lekelerden nasıl kurtulabiliriz?

  • Öncelikle işe koltuğunuzu almadan önce satıcıya ‘ne ile temizleyebiliriz’ , ‘temizlik şekli nasıl’ diye mutlaka sorun.
  • Daha sonra işe koltuğunuzu tanıyarak başlayın. Koltuğunuzda temizleme talimatı ile ilgili bilgiler yer alıyordur. Bunlara dikkat edin.

Koltuğun üzerinde ki talimatlara uyarak;

  • Beyaz kalıp sabun ve havlu ile temizleme.
  • En bilindik yöntem, Çamaşır suyu ile su karışımı ile temizleme. Ancak bunu yapmadan önce koltuğunuzun küçük bir köşesinde denemeniz sizin yararınıza olacaktır.
  • Hemen hemen evin her alanında kullanabildiğimiz arap sabunu ile temizleme.

Bu temizlik ürünlerinden ziyade silme işlemi için kullanılan seçilen bezinde oldukça önemi vardır. Tüy, leke bırakmayacak, rengi çıkmayacak, sizi yormayacak bezler her zaman işinizi kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir