Ameliyatsız Göğüs Büyütme

göğüs büyütme operasyonu, göğüs nasıl büyütülür, operasyon ile göğüs büyütme

Dünyada ve ülkemizde göğüs büyütme ameliyatlarına oldukça sık rastlanılmaktadır. Bazı göğüslerini büyütmek isteyen hastalar arasında ameliyattan korkan, anestezi almak istemeyen ve yan etkilerinden korkanlar oldukça yaygındır. Bu tür hastalara çözüm olarak ameliyatsız göğüs büyütme ortaya çıkmıştır.

Göğüslerinin hacminden ve boyutundan mutsuz olan hastalarda, göğüslerini 1-2 beden büyütmek isteyen hastalarda, göğüslerinde hafif bir dolgunluk ve dirilik isteyen hastalarda ve göğüslerinde çok hafif bir sarkma meydana gelen hastalarda ameliyatsız göğüs büyütme yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır.göğüs büyütme operasyonu, göğüs nasıl büyütülür, operasyon ile göğüs büyütme

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ameliyatsız göğüs büyütme yönteminde göğüslerin içerisine silikon kullanılmadan dolgu uygulanmaktadır. Göğse yapılan dolgu 30-60 dakika sürmektedir. Göğse lokal anestezi uygulandıktan sonra göğsün arkasından dolgu iğne yardımıyla göğse doğru verilir ve göğsün şekillenmesi sağlanır. Ameliyatsız göğüs büyütmenin avantajlarından birisi de uygulama sırasında hasta hiçbir şekilde ağrı hissetmez ve yapılan uygulamanın sonucunu hemen görür. Uygulanan bu dolgu hastada 5-8 sene arasında kalıcılık göstermektedir.

Ameliyatsız göğüs büyütme uygulamasından sonra hasta hemen normal yaşantısına geri dönmektedir. Yapılan uygulama sonrasında hastanın göğsünde hafif bir şişlik olacaktır. Fakat bu şişlik 1 hafta içerisinde tamamen ortadan kalkacağı için endişelenmeye gerek yoktur. Göğüs büyütme sırasında yapılan dolgu uygulaması tamamen göğsün altında olduğu için hastanın meme başı ve süt bezlerine zararı yoktur. Dolayısıyla ameliyatsız göğüslerini büyüten anneler için süt vermek engel teşkil etmez.

Ameliyatsız Göğüs Büyütmede Kullanılan Dolgu: Acquafilling

Acquafilling göğüs dolgu malzemesi sahip oluğu üç boyutlu moleküler yapısı sayesinde serumlu tuzlu suya benzeyen bir jeldir. Acquafilling dolgu maddesinde bulunan aktif olan karboksilik gruplar yapıya pozitif bir yük getirmektedir. Dolgunun sahip olduğu bu pozitif yük nedeniyle negatif yükleri kendine çekerek yumuşak dokuda uzun süreli bir hacim artışı sağlamış olur. Ameliyatsız göğüs büyütmede kullanılan Acquafilling 2004 senesinden beri bu yöntem için kullanılmaktadır. Acquafilling dolgu malzemesi ile ilgili yapılan araştırmalar sonucunda oldukça güvenilir olduğu kanıtlanmıştır. Dolgu malzemesi vücudunuza tamamen uyumludur ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ameliyatsız göğüs büyütmenin fiyatları göğüslere ne kadar dolgu uygulanacağı ile alakalıdır. Göğüslere uygulanacak dolgunun miktarı arttıkça fiyatı da artacaktır. Sonuç olarak hafif bir dolgunluk olacak göğüs ile belirgin bir büyümenin olacağı göğüs arasındaki fiyatta ona göre olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir