Anne Olmanın 6 Mucizevi Yararı

anne olmak

Eğer ki, bebeğiniz henüz 3 yaşını doldurmadıysa çoğu zaman Anneliğin pozitif yanlarına odaklanmak zor olabilir veya hayat koşuşturması içinde bir de çocukların peşinden koşturmak gerçekten sabahtan akşama kadar işte çalışmaktan daha fazla yorabilmektedir. Ancak faydalı yönleride vardır.

Harika Bir Egzersiz Olabilir

Bir bebek mağazasının yaptığı araştırma sonucunda yeni anneler doğumdan sonraki 2 yıl içinde bebek arabasını 750 kilometre itmektedir. Sadece yürümek bile iyi bir egzersiz sayılıyorken bebek arabasını itmek daha çok kas çalıştırmaktadır.anne olmak

Daha Sağlıklı Beslenmeye Yöneliyorsunuz

Karnınıza düşen o ilk damlayı öğrendiğiniz andan sonra her kadın daha sağlıklı ve özellikle bilinçli beslenmeye başlamaktadır. Bu annelik iç güdüsünden geliyor. Pek çok anne adayı alkollü içki içiyorsa içkiyi bırakıyor veya kullanıyorsa sigaraya da veda etmektedir.

Bağışıklık Sisteminiz Güç Kazanır

Pittsburgh Carnegie Mellon Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya sonucunda çocuksuz yetişkinler çocuk sahibi olanlara göre iki kat daha fazla hasta olmakta ve aynı zamanda şaşırtıcı sonuçların çocuk yetiştirirken elde edilen zihinsel tokluk gelişimine bağlı olduğu söylenmektedir.

Beyninizi Genç ve Özellikle Sağlıklı Tutuyor

Çocuk sahibi olunması her şeyi yeniden öğrenmek zorunda kalmak anlamına gelmektedir. Mama yapmaktan alt değiştirmeye, oyalama teknikleri, disiplin metotları, hatta çocuğunuza öğretmek adına yeniden yürümeyi keşfetmek gibi şeylerle sürekli gelişen veya tazelenen beyniniz sonrasında ödevlerle temel bilgileri de tazelemektedir.

Hayata Daha Pozitif ve Daha Enerjik Bakabiliyorsunuz

Bunu facebookdaki arkadaşlarınızın sosyal paylaşımlardaki yorumlarına bakarsanız aradaki uçurumun ne kadar derin olduğunu görebilirisiniz. Aklınızdan hemen şu geçer! Ben de anne olunca anladım ve işte o öyle olmuyormuş bunu demeyeniniz yoktur.

Daha Sosyal Olmaya Başlarsınız

Dizilerin başından kalkmayan sürekli evde oturup örgü ören veya gün yapan kadınlardan biri iseniz çocuğunuzun yüzünden siz isteseniz de istemeseniz de dışarı çıkabilir, saatlerce parkta oturarak çocuk sinemasına gidebilirsiniz. Bu sayede pek çok aynı kaderi paylaşan annelerle oturup konuşma fırsatı bulurlar böylelikle onlarla güzel ve anlamlı vakit geçirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir