Aspava Nedir?

aspava

Ankara’da yemek sektöründe akla ilk gelen marka Aspava oluyor. Açılımı Allah sağlık para afiyet versin âmin olan Aspava’ları Ankara’nın birçok farklı noktasında görmeniz mümkün olacaktır. Aspava’yı bu kadar ünlü eden birçok detay vardır. Öyle ki Ankara’da geçen polisiye dizisi Behzat Ç’de bile karakterler birçok kez Aspava’ya gitmiş ve adını geçirmişlerdir.aspavaAspava uzun yıllardır Ankara’da hizmet veriyor. Dediğimiz gibi birçok farklı şubesi var. Fakat en ön plana çıkanları da hiç şüphesiz ki Esat’ta yer alan 3’ü de yan yana olan Yıldız, Gülçimen ve Özçelik Aspava olarak karşımıza çıkıyor. Üçü yan yana olsa bile günün özellikle yoğun saatlerinde üçünde de yer bulmak neredeyse imkânsız. Çünkü Aspava’yı bu kadar meşhur eden detay sınırsız ikram olayı. Tabii ki bu belli başlı Aspavalar için geçerli. Bazı yerlerde bulunan Aspavalarda sadece ikramlar 1 porsiyon şeklinde verilirken işte Esat’ta yer alan bu Aspavalarda ana yemek dışındaki ikramlar sınırsızdır.

İkramları inceleyecek olursak ana yemeği söyledikten sonra ki burada kebap, şiş, pide ve döner çeşitleri mevcuttur size birçok ikram gelecektir. Bu ikramlar soslu kaşarlı patates, mantar, çiğ köfte, cacık, salata şeklinde olmaktadır. Bunlar bittikçe yenilemeniz mümkündür ki çalışanlar siz bitirince kendileri gördüğü zaman bile size sorup yenilerler. Özellikle SSK’sı oldukça meşhurdur. SSK yani soslu soğanlı kaşarlı dürümdür ve burada en çok tercih edilen yemektir. Tabii ki Aspava’da ikramlar bunlarla da sınırlı değil. Yemeğiniz bitikten sonra tatlı ikramları da var. Bu tatlı ikramları da değişkenlik gösteriyor. Triliçe, künefe ve irmik helvasından biri ya da ikisi ikram olarak veriliyor. Son olarak da semaverde ya da bardakta çay ikramlarıyla size resmen ziyafet çektiriyorlar.

İşte tüm bunlar Aspava’yı ön plana çıkaran özellikleri. Fiyatlarının da uçuk olmaması sebebiyle gerek oturacak yer hep dolu gerekse de paket servisleri sürekli yoğun. En önemli artılarından bir tanesi de Esat’ta yer alan bu orijinal Aspavalar 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyorlar bu da gece yemek yemek isteyenler için oldukça iyi bir alternatif oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir