Ayrılığın 5 Nedeni?

ayrılığın nedeni, ayrılığın nedeni nedir, ayrılığın nedenleri nelerdir

Ayrılık, neredeyse her ilişki için acı verici ve zor bir süreçtir. Ancak sevgi, saygı ve sabır tükendiğinde, son kaçınılmaz olabilir. Peki, biz ayrılıncaya kadar düşüncelerimiz hangi aşamalardan geçer? Ayrılmanın aşamaları nelerdir? Tennessee Üniversitesi, tüm bu soruların cevaplarını sordu, araştırmalar yaptı ve ayrılık sürecinde beş ortak adım belirledi.ayrılığın nedeni, ayrılığın nedeni nedir, ayrılığın nedenleri nelerdir

Ankete dahil edilen 3.000 katılımcının yarısından fazlasının sonuçları, insanların Yeni Yıl ve Sevgililer Günü gibi özel günlerin bir ayrılık zamanı olmasını beklediğini gösteriyor. Yaz aylarından önce ayrılmak, insanların yeni bir sezona temiz bir sayfa ile başlamak istemelerine neden olur.

Ayrılığın Süreçleri Nelerdir?

Ayrılmanın beş aşamasına bir göz atalım:

  1. Karar vermeden önceki aşama

Henüz zihninizde bölünme fikrine sahip değilsiniz. Ancak, eski kıvılcımın artık ilişkinizde olmadığını anlamaya başladınız. Sevgilinizin eskiden güldüğünüz bazı alışkanlıkları artık sinirlenmeye başlıyor ve bu durumun onunla ne kadar süreceğini merak ediyorsunuz.

  1. Gerçeklerle mücadele

Bu noktada, şanslı peri balonunuzun artık eskisi gibi gerçek olmadığını anlarsınız. Bunun gerçekçi bir şekilde bitmesi gerektiği fikri aklınıza geldi.

3.Manevi hazırlık süreci

Bu, onsuz hayatın nasıl olacağına hazırlanmaya başladığınız aşamadır. İletişimi minimumda tutmaya başlıyorsunuz. Alışmaya çalışmak bazen sinir bozucu olsa da, bir yandan nasıl konuşacağına sen karar veriyorsun. Bunu diğer kişinin duygularını incitmeden veya saygısını kaybetmeden yapmanın yollarını ararsınız.

  1. Dökme koruma

İletişimi kestiniz ve eski coşkunuz ve mutlu tavrınızla diğer kişiye “bir şeyler yanlış” mesajını ilettiniz. Daha fazla uzatmadan bu konuşmayı yapma zamanı.

5 Çözümü desteklemeyin

Belki de ayrılığın en zor kısmı! Alışkanlıklar, o ilk aşkın hatıraları … Bütün bunlar kafanızda şu soruyu gündeme getirebilir: “Yanlış mı yaptım?” Bu ayrılık aşamasından güç ve kararlılıkla çıkarsanız, yeni başlangıçlara hazır olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir