Bakırköy Karın Germe Estetiğinin İyileşme Süresi

bakırköy karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği ameliyatı

Özellikle bayanların doğum sonrası aldıkları kilolardan kurtulmalarının oldukça zor olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Doğum sonrası kiloların yanı sıra genel olarak bölgesel yağlanma, kilo alıp verme sonrası oluşan çatlak izleri ve diğer olumsuzlukların biriktiği en önemli nokta olan karın bölgesinde germe işlemi kesin sonuç veren bir operasyondur. Bakırköy karın germe estetiğinin iyileşme süresi mini karın germe operasyonu ya da tam karın germe operasyonu olmasına göre değişiklik göstermektedir.bakırköy karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği ameliyatı

Mini karın germe operasyonu

Sadece göbek deliğinin altında bulunan bölgesel yağlanmaları ya da doğum sonrası karnın alt bölgesinde oluşan çatlakları ortadan kaldırmak için uygulanan bir işlem olan mini karın germe operasyonu yaklaşık 1.5 saatlik bir operasyondur. Ertesi günden itibaren evine çıkabilecek olan hasta 1 hafta boyunca dikkatli olmalı ve vücudunu zorlayacak hareketlerden uzak durmalıdır. Hastaların 5 gün boyunca banyo yapması enfeksiyon riskine karşı önerilmemektedir. 10 gün sonra alınan dikişlerin sonunda hasta normal hayatına dönebilir fakat uzun bir süre korse takması şekillenmenin düzgün olması için oldukça önemlidir.

Tam karın germe operasyonu

Karın bölgesinin tamamında oluşan yağlanmanın ve diğer şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması için uygulanan tam karın germe operasyonu ortalama 4 saat sürmektedir. Mini karın germe operasyonundaki gibi 1 hafta sonra alınan dikişler ile normal hayatına dönebilecek olan hastanın kendini ağır şeyleri taşıma ve vücudunu zorlayacak hareketler yapmaktan kaçınması oldukça önemlidir. Karın bölgesinin tamamen yeniden şekillendiği Bakırköy karın germe estetiğinin iyileşme süresi vücut tipine göre değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 1 yıldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir