Bebek mastürbasyonu nedir?

çocuk mastürbasyonu

Bildiğiniz gibi mastürbasyon, erkeklerde  ve kadınlarda  cinsel organların kendi kendini uyarmasıyla sağlanan bir cinsel tatmin şeklidir. Yetişkin mastürbasyonu genellikle ergenlik döneminde başlar; Ancak çocuklarda görülen davranış klinik olarak bu durumu taklit ettiği için “bebek mastürbasyonu” olarak da adlandırılır. BEBEK MASTÜRBASYONU, bu durumlardan biraz farklı ancak biraz benzer özelliklere sahiptir.çocuk mastürbasyonu

BEBEK MASTÜRBASYONU bebeklerde 2 aylıkken başlayabilir ve 2-3 yaşında kaybolabilir. Bebeklerde görülen BEBEK MASTÜRBASYONU’de yaşlı erişkinlerde sık görülen manuel genital stbebek mastürbasyonuülasyon yoktur veya çok azdır. Bu özellik, infantil BEBEK MASTÜRBASYONU’yi diğer tıbbi durumlarla karıştırmayı da kolaylaştırır. BEBEK MASTÜRBASYONU ile en sık karıştırılan hastalık epilepsidir; Başta karın krampları olmak üzere vücutta, kollarda ve bacaklarda değişen kasılmalar ile seyreden diğer nörolojik hareket bozuklukları da ayırıcı tanıda önemli rol oynar.

Bebek Mastürbasyonunda  en sık görülen klinik semptomlar

Kolların ve/veya bacakların değişen sürelerde tekrarlayan, kısmen ritmik hareketleri

Uyluk ve uyluk kaslarının kasılması, gerilmesi; bacakları birbirine bastırarak kasıklara baskı yapmak

bir yandan diğer yana sallanmak

Gürültüler ve homurdanmalar

Yüzde kızarıklık ve terleme

Bilincini kaybetmeden (sanki gökyüzünde bir televizyon ekranına dalmış gibi) uzak bir resme yakalanmış gibi dalgın bir bakış

Dikkatin dağılması (epilepsinin aksine)

Çocuğu ruh halinden, öfkeden vb. uzaklaştırmaya çalışmak.

Olayın bitbebek mastürbasyonuinden sonra bebek de yorulur ve sıklıkla uykuya dalar.

Bu örüntü, bebeğe özgü MI’da genital stbebek mastürbasyonuülasyonun olmaması ve “cinselliğe” yönelik çekiciliği indükleyen bu ifadenin ebeveynleri olumsuz etkileme olasılığı nedeniyle son zamanlarda “kendini tatmin edici davranış” olarak etiketlendi.

Bebek mastürbasyonu nasıl teşhis edilir?

bebek mastürbasyonunu bir doktor için miyokard enfarktüsünü teşhis etmek kolaydır. Ailenin yapması gereken evde yapılan saldırıları filme alıp bir uzmana vermektir. Ancak bazen bu bebekler ve çocuklar [özellikle çocuk nöbet sırasında endişeli görünüyorsa, bazen ailede epilepsi veya başka nörolojik hastalıkları olan kişiler varsa sıçramalar olur; hepsinden önemlisi, ebeveyn(ler)de şiddetli anksiyete bozukluğu varsa], birçok gereksiz teste ve yıllarca ilaç tedavisine (tek veya çoklu antiepileptik ilaçlar) tabi tutulabilirler.

İnfantil mastürbasyon bir hastalık mıdır?

Farklı disiplinlerden uzmanlara göre MI bir hastalık değil, bir davranış değişikliğidir. Ayrıntılı bir öykü de bu teşhisi kolaylaştırır.

Örneğin, BEBEK MASTÜRBASYONU ile, bir çocuk arabada otururken, sessiz veya depresif bir ortamda veya yatağa yatırıldığında semptomlar genellikle daha kolay hale gelir. BEBEK MASTÜRBASYONU’de ebeveynleri bilgilendirmek genellikle yeterli bir tedavidir. Ancak, BEBEK MASTÜRBASYONU’nin devam ettiği veya ebeveynlerin desteğe ihtiyaç duyduğu durumlarda, aileyi deneybebek mastürbasyonuli pedagojik destek gruplarına yönlendirmek faydalı olacaktır. BEBEK MASTÜRBASYONU’de ana tedavi, ebeveynleri eğitmek, kaygılarını gidermek ve onları resmin belirli bir yaşın normal bir davranış özelliği olduğuna ikna etmektir. Göreceli olarak geleneksel toplumlarda MI tanısının ebeveynler için utanç verici olduğunu öne süren yayınlar vardır. Toplumumuzda büyük yayınlarbebek mastürbasyonuız veya benzer kişisel deneybebek mastürbasyonulerbebek mastürbasyonuiz yok. Yaşamın ilerleyen dönemlerinde görülen kompülsif (kompulsif, kompulsif) mastürbasyon durumları, değerlendirme ve tedavi yaklaşbebek mastürbasyonuları açısından konumuzun kapsamı dışındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir