Diş teli nasıl takılır ve kimlere uygulanabilir?

diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş teli taktırmak öyle sanıldığı gibi zor veya ağrılı bir işlem değil. Belki de yıllardır ertelediğiniz ve bir türlü cesaret edemediğiniz ve diş teli nasıl takılır konusundaki bilgi eksikliğinizi bu yazıdan sonra net bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Öncelikle dişinizde ve çenenizde yapısal bir bozukluğun, eğriliğin veya çarpıklığın olduğunu düşünüyorsanız hemen bir diş hekimine gitmelisiniz. Çünkü belki de yalnızca yapısal bir bozukluk olduğunu düşündüğünüz bu konu ileride ciddi sağlık sorunlarına yol açacaktır. Çene ve diş yapısındaki bozukluklar diş teli takılarak tedavi edilebilir.diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş hekimi yaptığı muayene sonrası dişinizdeki sorunun boyutunu belirtir ve asıl bir tedavi uygulamak gerektiğini söyler. Diş teli tedavisi ile ameliyata gerek duyulmadan tedavide belirgin başarılara ulaşıldığı görülmektedir. Şeffaf diş teli nasıl takılır, metal diş teli nedir? Gibi aklınıza bazı soruların gelmesi son derece doğaldır. Şeffaf diş teli veya metal diş teli aynı teknik uygulanarak takılır. Bu tedavi esnasında özel olarak hazırlanan diş ürünleri kullanılır. Braketler tek tek yapıştırıcı ile yapıştırılır ve aralardan tel geçirilir. Aynı işlem tüm dişlere uygulanır. Yapıştırma işleminden önce diş üzerinde törpüleme işlemi yapılır. Bu işlem braketlerin diş tarafından daha sıkı kavranmasını sağlar. Ve bir kere takıldıktan sonra uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Görünmez diş teli nasıl takılır? Sorusu da en çok karşımıza çıkan sorular arasında yer alıyor. Bu operasyon dişin arka yüzeyinde uygulanır. Diş telinin görünmesini istemeyen kişiler bu tedavi yöntemini tercih ederler. Bu tedavide de korkulacak bir şey yoktur. Dişin ön yüzeyine uygulanan diş törpüleme, braket yapıştırma ve en son tel geçirme işlemi aynı şekilde arka yüzeyde de uygulanır. Ve kesinlikle karşınızdaki kişiler tarafından fark edilmez. İnvisaling diş teli nasıl takılır diye soranlar ise takılıp çıkarılması en kolay olan tedavi yöntemi diyebiliriz. İki haftaya bir değiştirilip yenisinin kullanıldığı paket halinde ve şeffaf renkte diş teli modelidir. Diş telleri yaklaşık ürün çeşidine göre beş dakika ile yarım saatlik süre zarfında takılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir