Doğal saç bakım teknikleri nelerdir?

doğal saç bakımı, saç bakım yöntemleri, doğal yollardan saç bakımı yapma

Saç bakım ürünlerinden serumlar ve ya kremler derken baya masraflı bir hal alıyor. Genel olarak saçlarımıza da çok önem verdiğimiz için de bu masraftan kaçınmamaktayız. Fakat kendi evimizde de böyle saç bakım teknikleri bulunmaktadır. Bu şekilde hem maddi açıdan sıkıntı çekmeyiz hem de çok önem verdiğimiz saçlarımız güzel sağlıklı bir görünüm kazanmış olur. Bazı teknikler şu şekildedir.doğal saç bakımı, saç bakım yöntemleri, doğal yollardan saç bakımı yapmaBadem yağı ile saçınızı nemlendirebilirsiniz

Uçlarının sık sık kırılmasından dolayı saçınızın istediğiniz sürede uzamamasını sağlamaktadır. Büyük bir engel olmaktadır bu kırıklar. Bu sorunu çözmek için badem yağı – zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre belirli miktarda badem yağını ocakta ılıtın. 40 saniye bekletmeniz yeterli olacaktır. Çok kısık ateşte kullanın ki hem yağ çok ısınmamış hem de çok yanmamış olur. Daha sonra ılık yağı saç derinize masaj yaparak sürün ve kalanını saçınızın kökten ucuna kadar yedirin. Yağı saçınızda 30 dakika beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Sıcak yağ ile bakım yapmaya vaktiniz yoksa eve geldiğinizde sadece saç uçlarına bir miktar baden yağı ve ya zeytinyağı sürebilirsiniz. Diğer bir konuda saçınızı çok sık olarak yıkamamanız gerekmektedir. Saçı çok yıkamak saçı ve saç derinizi kurutur ve buna bağlı olarak saçlarınız cansız bir görünüm alır ve kırıklarınız artar. Saçlarınızı hafta da 1-2 kez yıkamanız yeterli olur. Saçlarınız çok fazla yıkanıyorsa her iki yıkama arasında kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı güneşten korumalısınız

Saçımızı ve cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumamız gerekmektedir. Güneç saçı ve saç tellerini kurulaştırarak saçı cansızlaştırır ve saçınızın kuruması saç renginizin kaybolmasına neden olabilir. Güneşin bu olumsuz etkilerinden korunmak istiyorsanız yüksek koruma faktörü olan saç kremi kullanabilir ya da şapka takabilirsiniz. Eğer saçınız güneşten yıpranmışsa şu bakım maskesini uygulamanızda fayda vardır. 2 yemek kaşığı balı 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yumurta akı ile iyice karıştırın ve sonra saçınıza sürün. 20 dakika bekleyip saçınızı hafif özelliğe sahip bir şampuan ile yıkanıyız. Bu sayede saçınızı yıpranmışlıktan kurtarabilir. Doğal canlı bir saç görünümüne sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir