DOĞUM FOTOĞRAFÇILIĞI NASIL BİR İŞTİR?

doğum fotoğrafçısı kimdir, doğum fotoğrafçısı ne iş yapar, doğum fotoğrafçılarının görevleri

Yeni bebek sahibi olacak ailelerin bu büyük heyecanlarını hem paylaşmak hem de bu anlarını ölümsüzleştirmek adına doğum fotoğrafçılarıyla anlaşarak fotoğraf çektirirler. Böylece yıllar boyunca bu doğumun hemen öncesini, doğum anını ve hatta doğum sonrasını neredeyse dakika dakika hatırlayabilecek, bu güzel anılarının kaybolmasına engel olacaklardır. Küçük bebek de büyüdüğünde kendi doğum anına dair anılara ortak olabilecektir.doğum fotoğrafçısı kimdir, doğum fotoğrafçısı ne iş yapar, doğum fotoğrafçılarının görevleri

Doğum fotoğrafçılığı anlaşıldığı üzere büyük bir profesyonellik ve de büyük bir sorumluluk gerektiren bir meslektir. Çünkü insanlar en özel anlarından birini tamamen sizin ellerinize vermekte ve buna sahip çıkıp bunu korumanızı istemektedir. Yapılacak en ufak bir hata bile karşınızdaki kişileri çok üzecek kayıplara neden olabilir. Doğum fotoğrafçılığı, diğer fotoğrafçılık alanlarının aksine tekrarı mümkün olmayan bir fotoğraf alanıdır. Her ne fotoğrafı çekiyorsanız çekin mutlaka bir kez daha deneyelim, bir kez daha poz verin diyerek düzeltme şansınız olmaktadır. Fakat doğum fotoğrafçılarının böyle bir hakları yoktur. Onlar doğum sırasında sessizce oturan misafirler gibi davranırlar ama bir yandan da en doğal, en güzel pozları yakalamak zorundadırlar. Kaçırılan bir anın tekrarlanma şansı yoktur.

Doğum fotoğrafı çeken kimseler bu nedenlerden dolayı işinin ustası ve de çok dikkatli kişiler olmalıdırlar. Ayrıca bu kimselerin hastanedeki her türlü kurala da saygı gösterebilecek kimseler olması sağlık personelinin işini kolaylaştırırken hastanın hayatını da tehlikeye atmamış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir