Dolgun Dudaklara Ulaşmanın Kısa Yolu

dolgun dudaklara sahip olma, dolgun dudak elde etme, dolgun dudaklar nasıl elde edilir

Her kadın dudaklarını dolgun ve iri görünmesini istemektedir.  Fakat bazılarımızın dudağı o kadar ince ki bu durum ise kişiyi rahatsız etmektedir. Bu sebepten endişelenmenize gerek yok diyebiliriz. Her şeyin çaresi olduğu gibi bununda çaresi bulunuyor.  Makyaj iyileri hileleri dudaklarınızı daha dolgun göstermek için yardımınıza yetişiyor. İşte dudakları dolgun gösteren mucizevi öneriler;dolgun dudaklara sahip olma, dolgun dudak elde etme, dolgun dudaklar nasıl elde edilir

Dudaklarınızı nemlendirin ve özellikle hücrelerden arındırınız!

Dudaklarınız cildiniz gibi kurur ve ya pullanmaya başlayabilir. Bunun için dudaklarınıza önce peeling yapmanız gerekir. Peelingi dudaklara nasıl uygularım diye soranlar illaki vardır. Bunu uygulamak için ise günlük kullandığımız diş fırçasına bir miktar zeytinyağı sürüp ardından toz şekere bandırın ve ya üzerine azıcık serpiştiriniz. Daha sonra fırçayla dudaklarınızı yavaş ve nazik hareketlerle fırçalayınız. Bu şekilde dudaklarda oluşmuş kuruluk ya da pullanmayı ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Peeling işlemi bittikten sonra ise sıra dudaklarınıza besleyici krem uygulamak çünkü, dudağınızın şu an buna oldukça ihtiyacı vardır.

Rujda renk seçiminin önemi

Daha iri ve ya doğal bir görünüm seçmek için mutlaka yüzünüze ve makyajınıza uygun bir renk tonu seçmeniz gerekir. Bilhassa sezonun Trendi olan nude tonları istenilen dolgunluğu göstermek için gayet iyi bir seçim olacaktır. Özellikle de günlük makyajda kullanılabilen şeftali tonları bunun için oldukça ideal bir renklerden biridir.

Dudak kalemi kullanımına özen gösterin!

Dudaklarınızın çevresini cilt renginize uygun bir dudak kalemi ile çiziniz. Nasıl ki gözleri daha büyük ve ya iri göstermek için siyah kalemle etrafını çiziyorsak dudakların da çevresinin çok fazla abartmadan belirginleştirmek gerekmektedir. Sınırlar belli oldukça dudağın şekli şemalı dolgunluğu ortaya tam manasıyla çıkmış olacaktır .

Dudaklarda aydınlığı doğru kullanmak gerekiyor!

Özellikle yüze uygulanan makyajda doğru yapılan aydınlatmalar ve ya gölgelendirmeler hatları daha belirginleştirerek ortaya çıkarmaktadır. Peki, dudaklara doğru aydınlatma nasıl yapılır ve ya nelere dikkat edilmeli? Bu konuda ise cilt yapınıza göre karar vermeniz daha uygun olacaktır. Mesela esmerseniz çok açık tonlarda bir aydınlatma uygun olmaz ya da açık tenliyseniz çok koyu bir uygulama yaparak demode olmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir