El Bakımı Neden Önemlidir?

Biz bayanlar için güzellik sadece yüzde ve gözlerde değildir. En duygusal anların ve iletişimlerin yaşandığı yerlerden birisi de ellerimizdir.

Biz bayanlar için güzellik sadece yüzde ve gözlerde değildir. En duygusal anların ve iletişimlerin yaşandığı yerlerden birisi de ellerimizdir. El ele tutuşmak gerçekten sevginin aşkın en önemli anıdır diyebiliriz. El ele tutuştuğunuzda bir erkeğin ellerinizdeki o kuruluğu ve sertliği hissetmesi gerçekten hiç hoş olmayacaktık. Bakım yapılmamış bir el erkek tarafından hemen fark edilir. Yumuşacık, canlı ve parlak bir elle bu duyguları daha rahat yaşayabilirsiniz. Bu yüzden e bakımına da en az yüz bakımı kadar özen göstermelisiniz. Bakım için farklı ama gerçekten faydalı yöntemler kullanmalısınız. El maskeleri, losyonlar, el kremi bu ürünlerin en sık kullanılan çeşitleridir.Biz bayanlar için güzellik sadece yüzde ve gözlerde değildir. En duygusal anların ve iletişimlerin yaşandığı yerlerden birisi de ellerimizdir. El Lekeleri İçin Bakım maskeleri

Evet, yanlış duymadınız. Yalnızca yüzünüzdeki lekeler için değil elinizdeki lekeler için de maske yaparak kalıcı ve etkili bir bakım yapabilirsiniz. El maskesini evde kendiniz yapabildiğiniz gibi hazır olarak satılan maskeleri de kullanabilirsiniz. Ne kadar düzenli yaparsanız elinizdeki lekeler de o kadar hızlı iyileşecektir. Mesela; haşlanmış patates ve süt ile hazırlayacağınız kürü maske olarak ellerinize günde iki kere uyguladığınızda lekelerin zaman içerisinde geçtiğini görürsünüz. Taze ve canı bir el yapısına sahip olacağınız gibi yumuşacık ve nem ihtiyacı karşılanmış bir el ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Herkes ellerinin güzel gözükmesini ister ancak bunu in bakım yapmanın şart olduğunu unutmamak gerekir.

El Bakımının Püf Noktaları

Yalnızca bayanlar değil erkeklerde e bakımına özen göstermelidir. Çünkü el ele tutuşmak iki karşı cinsin birlikte yaptığı bir eylem ve iletişim şeklidir. Aynı olumsuz duyguları kadının da hissedeceği unutulmaması ve ellere düzenli bakım yapmaları gerekir. Özellikle ağır şartlarda çalışan erkekler sabah akşam günde iki defa düzenli bakım yaparak el kremi kullanması gerekir. Nem oranı yüksek ve içeriğine su bulunan kremler erkek ve bayanlarda günlük bakım için uygundur. Ekstra bir cilt rahatsızlığı olmayanlar bu kadar kolay bir şekilde bakı yapabilirler. Egzama, sedef veya diğer cilt hastalıkları olanlar ise bu konuda daha doğru seçim yapmak hatta doktorundan yardım almak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir