Ev İşi Yaparak Zayıflama Yolları

zayıflama yöntemleri, ev işi yaparak zayıflama, ev işi yaparak nasıl zayıflanır

Zayıflamak istiyorsanız, spor salonuna gidecek imkanınız yoksa ve evde spor yapmak için kendinizde gerekli azmi bir türlü bulamıyorsanız üzülmeyin. Yaptığınız ev işleri de sizin zayıflamanıza katkıda bulunmakta. Tabii bir anlamda evde spor yapmak manasına gelebilecek bu işleri hangi saatlerde yapmanız gerektiğine dair bilgiler edinmeniz gerekiyor. Ev işi yaparak zayıflama ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için tek yapmanız gereken makalemizi okumaya devam etmek.zayıflama yöntemleri, ev işi yaparak zayıflama, ev işi yaparak nasıl zayıflanır

Egzersiz Ne Zaman Yapılmalı?

Yağ, vücudun uzun vadeli enerji deposu olarak kabul edilmektedir. Dışarıdan enerji almazsanız vücudunuzda bulunan yağları enerjiye çevirebilir ve bu gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. Kas çalışması için yağlar ve karbonhidratlar kullanılmaktadır. Karbonhidratlar yağlara göre daha yüksek bir oranda enerji sağladığından ağır bir şekilde egzersiz yapmadan 3-4 saat önce yağ, protein ve karbonhidrat açısından dengeli yiyecekler tüketmeniz gerekmektedir. Hafif bir spor yapacaksanız bile yemeklerden sonra 1 saat beklemelisiniz. Yorucu ev işleri yapmaya geçmeden öncede bu kadar bir süre beklemeniz yararınıza olacaktır.

Ev İşleri Yaparak Kaç Kalori Yakılabilir?

Yapılan bir araştırmaya göre 62 yılda kadınların bel genişliği 71 santimetreden 86 santimetreye çıkmış durumda. Bunun sebebi olarak ise kadınların artık ev işi yapmayışı ve ev işleri için teknolojiden faydalanışı gösteriliyor. Kilo vermek istiyorsanız 30 dakika içinde hangi ev işini yaparak kaç kalori harcayabileceğinizin listesi:

-Ev işi yaparak zayıflamayı düşünüyorsanız banyonuzu temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Zira 30 dakika banyo temizlemek 200 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

-Cam silmekte kilo vermek için etkili bir yöntem. 30 dakika cam silerek 150 kalori harcanabiliyor.

-Bulaşık yıkamanın yarım saat içinde yaktıracağı miktar ise 100 kalori.

-Toz alarak ya da yüksek rafları temizleyerek 50 kalori yakmanız mümkün.

-Zayıflamak için duvarlarınızı kendiniz boyamayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede yarım saat içinde 250 kalori yakabilirsiniz.

-Yemek yapmanın zayıflamaya katkısı ise 30 dakika içinde 80 kalori.

–Ev işi yaparak zayıflama için yerleri süpürmeyi ve silmeyi de deneyebilirsiniz. Bu sayede yarım saat içinde tam 90 kalori yakmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir