Evde yapılabilecek doğal güzellik maskeleri!

Yumurta ve muzla yapılan saç maskesi

Saçlarınız parlaklığını mı kaybettiyse size süper önerilerimiz var!  Yumurta ve muz ile yapılan saç maskesi sayesinde saçlarınız ışıl ışıl parlayacaktır. Orta büyüklükte bir muzu ezip bir yumurta ile iyice hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırınız. Bu karışımı sağlarınıza sürerek yaklaşık 10-30 dk. Kadar beklettikten sonra durulayınız.

Tırnakları nemlendirmenin yolu

Tırnaklarınızın zayıf olması gerek kötü görünmelerine gerek de kolayca kırılmalarına sebep olabiliyor. Tırnaklarınızı beslemek ve nemlendirmek için ellerinizi ya da tırnaklarınızı 5 dakika boyunca zeytinyağı içerisinde bekletiniz. Bu işlem sonucunda tırnaklarınız güçlenecek ve canlanmasını sağlar. Ayrıca zeytinyağı elleriniz içinde çok faydası vardır.doğal güzellik maskeleri, evde yapılabilecek cilt maskeleri, evde cilt maskeleri ile güzelleşmek

Bal ile yapılan yüz bakım maskeleri

Bal onlarca faydası olan bir mucizevidir. Aynı zamanda ise çok iyi bir anti bakteriyel özelliği bulunuyor. Cildinizi yumuşatmak ve güzelleştirmek için kullanılır. Yapmanız gereken aslında çok basittir. Balı yüzünüze 1 hafta süreyle her gün 1 yemek kaşığı olacak biçimde parmak uçlarınızla nazikçe sürerek 5-10 dk. Kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayınız.

Cilt beyazlatmak için portakal kullanın!

Mesela dirsek ile dizleriniz pürüzlü görünüyorsa ve bu bölgedeki cilt renginizi açmak için portakalı kullanmak mümkündür. Bunun için bir portakal ikiye bölerek yarısını dizlerinize ve ya dirseklerinize ovarak sürünüz. Daha sonra ılık su ile durulayınız.

Doğal cilt yenileme maskesi!

Özellikle cildinizdeki ölü hücrelerinden kurtularak cildinizi yenilemek istiyorsanız bu doğal cilt yenileme maskesini kullanmalısınız. Zeytinyağı ile deniz tuzunu 1’ e 2 oranında karıştırarak cildinize sürünüz. Böylelikle cildiniz ölü deri döküntülerinden kurutularak daha da yumuşak ve canlı bir durum alır.

Saçları nemlendiren saç bakımı

Eğer ki, saçlarınızın kuru olduğundan şikâyetçiyseniz Saçları nemlendiren saç bakım maskesini kullanabilirsiniz. Bunun için erimiş Hindistan cevizi yağı kullanılmalıdır. Hindistan cevizi yağını saç derinize ve ya saçlarınıza masaj yapar biçimde sürünüz. Sürdükten sonra 2 saat kadar bekleyin ve şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayınız. Sonucunda eminiz ki oldukça mutlu olacağınız sonuçları elde edersiniz. Her türlü maskeyi gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir