Evlilikte Yeniden Güven Kazanmanın Yolları Nelerdir?

sabırlı olmak, güven, sürpriz hediyeler

Evliliklerde bazen sevgi veya saygı yeterli olmayabiliyor. Eşler birbirine güvenmekte zorlanabilir ve bu durum da evliliği etkileyebilmektedir. Siz yeter ki inanın ve evliliğinizin kurtulması için çaba gösterin.

Sabırlı Olun

sabırlı olmak, güven,  sürpriz hediyelerHer iki tarafı da bekleyen uzun ve zor bir süreci ifade eder. Bu sebepten sabırlı olmak en önemlisi ve en etkilisidir. Düzenlenen yemekler, konuşmalar, sürprizler ve çiçekler ilk dönemlerde sonuç vermez. Hatta tam tersine daha kötü sonuçlar doğurabilir. Fakat yılmadan devam edilmesi gerekir. Kırgınlığın altındaki sevgi zamanla, gün yüzüne çıkacak ve gösterilen emekler sonuç verir.

İnkâr Edilmemesi

Aldatma evliliğin içine girdiyse eğer güvenin büyük bir kısmı gitmiştir. Fakat yine de evliliğin kurtarılması imkânsız olmamaktadır. Aldatan tarafın kesinlikle inkâr etmemesi, bahane uydurmaması ve ya asla yalan söylememesi gerekir. Çünkü konu er ya da geç gün yüzüne çıkacak ve söylenen yalanlar aldatılan tarafın kalan güvenini de süpürür.

Alışkanları Değiştirilmesi

Alışkanlıklar evlilikte oldukça önem arz eder. Güvenin yeniden kazanılması için, kişinin çoğu alışkanlıklarından feragat etmesi gerekir. Gidilen mekânlar, buluşulan arkadaşlar, geç kalınan saatler gibi daha birçok konuda dikkat edilmesi ve gidilen çoğu yeri haber vermek mantıklı bir karar olur.

İletişim Cihazlarını Ortaya Bırakmak Gerekiyor

Ortada saklanacak bir şey yoksa ve ya evlilik kurtarılmak isteniyorsa, bir süre telefonun ya da laptop, tablet eşyaların meydanda olması çok iyi olur. Böylelikle gizlenen bir şey olmadığı anlaşılacak ve yıkılan güven tekrar kazanılmasını sağlar. Herhangi bir telefon kurcalaması durumunda, kesinlikle karşı tarafa kızılmamalı ve telefon elinden alınmaması gerekir. Böyle yapıldığı takdirde daha çok şüphelenilecek ve güvenin kazanılması hayal olabilir.

Sevilen Davranışlar Sergilenmesi

Güveni sarsılan taraf için affetmesi oldukça zor olduğunu biliyoruz. Sevildiğini ve kaybedilmek istemediğini görmek istenir. Karşısında sadece özür dileyip, başka hiçbir şey yapmayan birini görmesi, yıkılan güveni onarmayacağı gibi sinir olmasına da sebep olur. Böyle zamanlarda ise affedilmek istenen tarafın, karşı tarafa bir şeyler yapması gereklidir. Sevilen bir mekâna götürülebilir, hoşlanılan aktiviteler planlanabilir, romantik bir yemek ayarlanabilir ve ya sürpriz hediyeler alınabilirsiniz. Amaç, ne kadar önemsendiği ve kaybetmekten korkulduğunun belirtilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir