Express Kuryenin Diğer Kurye Türlerinden Farkı Nedir?

express kuryenin farkları, express kuryenin normal kuryeden farkları, express kurye hizmeti

Express kurye; gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edilmesi gereken zarf paket ya da eşyaların tesliminde tercih edilen bir kurye hizmeti olarak dikkat çekmektedir. Bu kurye hizmeti; 1-2 saatlik gibi bir süreçte ilgili zarf paket ya da eşyaların ilgili adreslere ulaştırılmasını amaçlamaktadır. Genel olarak trafiğin yoğun olduğu saatlerde ve olumsuz hava koşullarında tercih edilen bu kurye hizmeti; hızlı olması nedeniyle fiyat farklılığını da bünyesinde barındırmaktadır. Normal kuryelerde alınan ücretin yaklaşık 2 katı bu hizmetten talep edilmektedir. Normal kurye hizmetinde mesela 50 TL isteniliyor ise; express kurye hizmetinde 100 TL gibi bir ücret istenilmektedir.express kuryenin farkları, express kuryenin normal kuryeden farkları, express kurye hizmeti

Express kurye hizmeti; diğer kurye hizmetlerine oranla farklılıkları bünyesinde barındırmaktadır. En önemli farkı; bu hizmetin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi olmaktadır. 1-2 saatlik gibi kısa bir süreçte gerçekleştirilen bu hizmet; normalde 3-4 saat ya da daha fazla vakit alabilecek olan kurye ulaştırma hizmetinden daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu yüzden işi acil olan şahıs, firma ya da şirketler tarafından express kurye hizmeti tercih edilen hizmettir. Bu hizmette kesinlikle belirtilen saat dışında paketlerin ulaştırılması söz konusu değildir. Size kaç saatlik bir süreçte teslim edileceği belirtilmiş ise; o süre zarfında ilgili zarf paket ya da eşya ilgili adrese teslim edilir. Bu hizmetin hızlı bir hizmet olması; kalitesinin azalacağı anlamına da gelmez. Aynı şekilde kaliteyle hizmet sürdürülmeye devam emektedir.

Express kurye hizmeti; hızlı ve acil yetiştirilmesi gereken zarf paket ya da eşyaları içerdiği için, bu işte çalışacak olan kişi ya da kişiler de son derece deneyimli elemanlar olmaktadırlar. Bu yüzden bu işte çalışacak olan kişi ya da kişiler daha titiz bir şekilde seçilerek işe alınmaktadır. Daha çok deneyimli ve harita bilgisi hayli kuvvetli olan kişi ya da kişilerden bu işte çalışacak olan elemanlar seçilmektedir. Aynı zamanda daha iyi araç kullanan kişi ya da kişiler arasından seçim yapılarak, express kurye hizmeti bünyesinde bu kişi ya da kişilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir