Futbol Tarihinin En Pahalı Transferleri

neymar

Futbolda transferlerin her zaman yeri başkadır ve birçok taraftar maç döneminden bile daha çok transfer dönemini sevmektedir. Özellikle son yıllarda transfer ücretleri de astronomik fiyatlara çıkmaya başladı. İşte futbol tarihinin en pahalı transferleri.neymar

Neymar- Paris Saint Germain

2017 yaz transfer döneminde PSG inanılması oldukça güç bir fiyatla yani 222 milyon euro karşılığında Barcelona’nın Brezilya’lı oyuncusu Neymar’ı renklerine bağladı. Bu transfer özellikle Barcelona taraftarının oldukça sinirini bozsa da PSG hala kırılması güç bir rekora imza atmış oldu.

Mbappe- Paris Saint Germain

Pahalı transfer denildiği zaman PSG özellikle Katarlıların almasıyla birlikte ön plana çıkmış bir takım. Bu sefer de listemizde Mbappe var. Henüz 19 yaşındayken Mbappe 2018 yaz transfer döneminde Fransız temsilcisi Monaco’dan yine Fransız ekibi PSG’ye 145 milyon euro’ya transfer oldu. 2022 Haziran itibariyle sözleşmesi bitecek olan Mbappe’nin bedelsiz bir şekilde Real Madrid’e gideceği bugünlerde konuşuluyor.

Coutinho-Barcelona

2018 kış transfer döneminde Barcelona Liverpool’un Brezilyalı yıldızı Coutinho’yu 135 milyon euro karşılığında satın aldı. Barcelona’nın Coutinho’dan beklentisi büyük olsa da hiçbir zaman bekleneni veremedi ve hala Barcelona’da olsa dahi daha çok alternatif oyuncu gözüyle bakılıyor. Üstelik henüz daha 29 yaşında.

Dembele-Barcelona

O da Coutinho gibi Barcelona’ya 135 milyon euro karşılığında imza attı. Borussia Dortmund’dan geldiği zaman henüz 20 yaşındaydı ve ondan beklenti üst düzeydi. Fakat 2017 yazından itibaren Barcelona’da oynuyor olsa da hiçbir şekilde bekleneni o da veremedi. Böylece Barcelona Neymar’dan gelen 222 milyon euro’yu Coutinho ve Dembele transferleriyle epey kötü kullanmış oldu.

Joao Felix-Atletico Madrid

Genelde yaptığı uygun fiyatlı ve nokta atış transferleriyle ün kazanan İspanyol ekibi 2019 yazında Benfica’nın Portekizli genç yıldızı Joao Felix için 127 milyon euro’yu gözden çıkardı. Atletico Madrid’e geldiği zaman sadece 19 yaşında olan Felix günümüzde de halen gelişimini sürdürüyor ve ondan beklentiler üst düzeyde.

Zidane, Cristiano Ronaldo gibi isimler de bir zamanlar futbol tarihinin en pahalı transferleri listesinin ilk 5 sırasında hatta zirvesinde yer alıyor olsa da günümüzde fiyatların yükselmesiyle birlikte ilk 5’ten uzaklaşmış durumdalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir