Genç Görünmek İçin Neler Yapılabilir?

genç görünmenin yolları, nasıl genç görünülür, genç kalmanın yolları

Sizlere genç kalma yöntemlerinden ve genç görünmenin yollarından bahsedeceğimiz bu yazımızda hem erkekler hem kadınlar için birçok öneri bulunmaktadır.genç görünmenin yolları, nasıl genç görünülür, genç kalmanın yolları

Neden Yaşlanırız?

Gelişen dünyada sisteme ayak uydurmak için girilen yoğun tempo, aynı zamanda da yaşlanmanın en baştaki sebeplerinden biridir. Kendinize ayıracak vakit bırakmayan bu sistem nedeniyle beslenme alışkanlıkları değişir ve az uyuma gibi sorunlar ortaya çıkar. Kötü beslenme, uykusuzluk, stres, sigara ve alkol gibi nedenler bir de hava kirliliği ile birleşince cildimiz çok hızlı bir şekilde yaşlanmaya başlar. Yıllarca yapılan makyaj yapıldığı anda çok güzel olsa da ne yazık ki gözenekleri kapatır. Bu da saatlerce cildimizin nefes almamasına neden olur. Gözenekleri tıkanan cilt oksijensiz kalır ve çok hızlı yaşlanır. Makyaj yapmamak en doğrusu olmakla birlikte günümüz şartlarında bu pek mümkün olmayabilir. Bu nedenle de kozmetik tercihinizi olabildiğince doğal ürünlerden yana kullanmanız gerekir. Silikon bazlı ve yağ bazlı ürünleri tercih etmemelisiniz. Tercihinizi su bazlı ve içeriği temiz ürünlerden yana kullanabilirseniz, cildinize en az zararı vermiş olursunuz.

Neler Yapılabilir?

Genç kalma yöntemleri arasında en hızlı yapabileceğiniz yöntem C vitamini miktarını arttırmaktır. İsteğe bağlı olarak bitkisel ve doğal gıda takviyeleri tercih edilebilir. Ancak bu tarz ürünleri kullanmayı sevmiyorsanız C vitamini almanın birçok doğal yolu bulunmaktadır. Bol miktarda turunçgiller, kivi ve biber tüketebilirsiniz. Zeytinyağı sizlerin cildi için çok faydalıdır. Bu nedenle hem bol salata tüketmeli, tükettiğiniz bu salatalarda da bol miktarda zeytinyağı kullanmalısınız. Daha genç görünmenin yollarından bir diğeri ise doğal bronzlaştırıcı ürünler kullanmaktır. Bu hem cilt lekelerini kapatır hem de sizlere taze bir görüntü kazandırır. Eller yaşlanmanın en belirgin şekilde görüldüğü yerlerden biridir. Bu nedenle günlük el bakımına dikkat etmeniz gerekir. Hem soğuktan hem de sıcaktan çok fazla etkilenen eller günlük olarak nemlendirilmelidir. Ellerde meydana gelen kararmalar için de pirinç unu ve yoğurdu karıştırarak maske uygulayabilirsiniz. Doğru makyajı yapmak en önemlisidir. Yüz hatlarınız ile uyuşmayan bir makyaj yapmanız, yaşınızı çok daha ortaya çıkaracak hatta sizleri olduğundan yaşlı gösterecektir. Hafif ve doğal makyaj tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir