Görünmez Diş Teli Neden Tercih Edilmelidir?

diş teli

Diş bozukluklarında sık sık tercih edilen görünmez diş telleri, kişilere rahat bir kullanım tanımakla beraber tercih edilebilirliği de artmıştır. Günümüzde diş teli ile tedavi olmak isteyenler ilk olarak bu diş tellerine yönelmekte ve bu şekilde tedavi olmayı kabul etmektedirler.diş teli

Diş teli tedavisi ortalama olarak 1,5 yıl ile 2,5 yıl arasında dişin bozukluk yapısına bağlı olarak değişmektedir. Bu süre içerisinde sıradan diş telleri kişileri sosyal ve fiziksel olarak etkilemektedir. Tedavi sırasında kişiler dişlerinde ki tellerden rahatsız olmakta ve bu durumda da başkaları tarafından dikkat çekici olduğunu düşünerek kendilerini sıkıntıya sokmaktadırlar. Böyle bir durum olmasa bile tedavi gören kişiler psikolojik olarak kendilerini buna inandırarak sıkıntılı zaman geçirmeye başlarlar. İr süre sonra diş tellerine alışılsa bile bu zaman içinde yaşanan sorunları göze alamayanlar genellikle görünmez diş telini tercih etmektedirler.

Diş teli tedavisine karar vermeniz için bir ortodontist ile görüşmeniz gereklidir. Ortodontist size tedavi planını, süresini ve fiyatları hakkında genel olarak bilgi verecektir. Görünmez diş teli ile tedavi olmak istiyorsanız eğer, ortodontist size daha yüksek bir fiyat verecektir. Eğer fiyat sizin için uygunsa bu diş teli ile tedavi olmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle bu uzun süren diş teli tedavisini daha rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Eğer sürekli olarak konuşma yapmanız gereken bir işiniz var ise ya da sürekli göz önündeyseniz zaten dişlerinizin yapısal olarak bozukluğu sizi fazlası ile rahatsız edecektir. Bu durumdan kurtulmak için diş teli ile tedaviye karar vermeniz halinde görünmez olarak üretilmiş olan ve çok dikkatli bakılmadığı sürece zor fark edilen bu diş teli ile tedavinize başlayabilirsiniz. Pek çok kişi dişlerinizde tel olduğunun farkına bile varmadan sizin tedaviniz tamamlanmış olacaktır.

Dişlerin tedavi olması sadece görünüm açısından önemli değil aynı zamanda diş sağlığı içinde oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Dişlerin bozuk olması durumunda, dişler tam olarak temizlenemediğinden diş aralarında yemek atıkları bulunmakta ve bu durumda da dişler kısa bir süre içerisinde olması gerektiğinden erken sürede çürümektedir. Bu yüzden dişlerin tedavi edilerek düzeltilmesi çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir