Hızlı Zayıflatan Kolay Egzersizler Nelerdir?

hızlı zayıflatan egzersizler, zayıflatan kolay egzersizler, zayıflatan egzersiz nelerdir
  • Karın jimnastiği denilen gerek kilo vermeye gerekse de vücudu oksijen ile doldurmaya yarayan hareketi yapmak için ilk önce sırt üstü bir şekilde ve düz olan bir yere uzanınız. Daha sonra bacaklarınız ile kollarınızı fazla olmayacak şekilde hafif bir şekilde açınız.
  • Şimdi derin bir şekilde ve özelliklede en az 5 saniye boyunca derin bir nefes almalısınız. Daha sonra en az 10 saniye boyunca yani karnınız iyice içeriye doğru çökene dek aldığınız nefesin hepsini dışarıya vermelisiniz. Unutmamalısınız, yaklaşık 5 saniye boyunca derin nefes alacak ve en az 10 saniye boyunca nefesinizi dışarıya boşaltmalısınız.hızlı zayıflatan egzersizler, zayıflatan kolay egzersizler, zayıflatan egzersiz nelerdir
  • Bu nefes egzersizini her gün ve düzenli olarak en az 20 defa tekrarlayınız. Bu egzersizin püf noktası egzersizin yemekten önce ve ya yemek sonrasından en az 3 saat sonra yapılması gerekir.
  • Uygulayacağınız bu egzersiz gerek ciğerlerinizi temizleyecek gerekse de hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayabilir.
  • Eğer ki, yere uzanmaya zamanınız yok ise o zaman her gün rutin yaptığınız işlerden birini seçiniz. Ve her gün bu işi yaparken karnınızı içeriye doğru iyice çekin ve birkaç saniye sonra yeniden bırakın ve bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapın ve ya en az 20 defa uygulamalısınız. Bu sayede her gün düzenli olarak bu karın egzersizini uygulayacak özellikle de farkında olmadan egzersiz yapmaya alışmış olacaksınız.

Mekik Hareketleri İse;

Sırt üstü bir şekilde yine düz bir yere uzanmalısınız. Sonra iki elinizi de ensenizden iyice kenetleyin ancak bu sırada omurunuzu sıkmamaya dikkat ediniz. Daha sonra bacaklarınızı katlayın ve başınızı dizlerinize doğru kaldırın ve yeniden yatırmalısınız. Bu egzersizi en az 20 defa tekrarlayınız. Eğer ki, bu hareketi yapmak için zamanınız yok ise ya da bu hareketi yapmakta zorlanıyorsanız o zaman piyasada satılan fiyat açısından da uygun olan mekik aletlerinden almanız mümkündür.

Unutmayın!

Vücudun bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için karın bölgesinde bulunan organların rahat bir şekilde çalışması gerekiyor. Bu durumu sağlamanın da en kolay ve en sağlıklı yolu da egzersiz yapmaktan geçer. Karın egzersizleri en zor gibi görünen ancak alışıldığı zaman çok kolay olan ve günlük işler arasında da uygulanabilecek hareketlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir