İstanbul Meme Büyütme Ameliyatı

meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Şüphesiz her bayan dolgun, dik duran, hacimli göğüslere sahip olmak ister. Günümüzde küçük göğüslü kadınlar meme büyütme ameliyatı yaptırarak hayallerine kavuşmaktadırlar. Özellikle İstanbul meme büyütme ameliyatı hususunda çok ilerlemiştir. Peki, ameliyat nasıl yapılmaktadır?meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonuGöğüs büyütme ameliyatı;

Ameliyat silikonlar yardımı ile yapılmaktadır. Yaklaşık 90 dakika süren bir operasyondur. Ameliyatın içeriği hakkında konuşacak olursak; göğüslerin büyümesi ve hacim kazanması için içerisine silikon konulmaktadır. Bu silikonları koymak için gerekli boyutta kesikler açılmaktadır. Açılan bu kesiklerin bırakacağı iz kaybolmaz. Göğüslerinizde kalır fakat yaklaşık 1 yıl sonra şeffaflaşır ve uzaktan görülmez bir hal alır.  İyileşme süreci kişinin yaşına, göğüslerine yapılan operasyonun mahiyetine bağlı değişmektedir. Ameliyattan 6-8 hafta kadar ağır iş yapmamalı, memelerinizi darbeden korumalı, ağır cisimler kaldırmamalısınız.

Risk var mı?

Risk her ameliyatta bulunmaktadır. Özellikle genel anestezi ile yapılan ameliyatlarda risk olmaması durumu yoktur. Zira meme büyütme ameliyatı da genel anestezi ile yapılmaktadır. Öncelikle ameliyatta yapılacak derin kesikler ve dikişlerde yanlış bir işlem izlerin kalıcı olmasına neden olur. Bunun haricinde göğüslerinizde kan ya da su birikebilir. Her ameliyatta olduğu gibi bunda da enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır bu sebeple gerek hastanede gerek eve çıktıktan sonra göğüslerinizi çok temizlemeli ve hijyenik tutmalısınız. Son olarak silikonların sızma ihtimali bulunmaktadır fakat tüm bu riskleri uzman bir doktor ile bertaraf edebilirsiniz.

Doktor seçimi neden bu kadar önemli?

Meme büyütme ameliyatı olmaya karar veren bir insan doktor konusunda çok uyarıya, nasihata maruz kalacaktır. Bunun sebebi piyasada çok fazla doktor bulunmasıdır. Özellikle İstanbul meme büyütme ameliyatı hususunda çok fazla uzman doktora sahiptir. Bu doktorlar içerisinden en kalitelisini, en çok başarılı operasyona gireni bulmak elbette faydalı olacaktır. Zira alanında uzman tecrübeli bir doktor ile yukarıda bahsi edilen riskler minimuma indirilecektir.

Fiyatlar ne durumda?

Göğüs büyütme ameliyatında tek bir fiyat olmamakla beraber her hasta için farklı fiyat biçilebilir. Çünkü ödemeniz gereken ücret kullanılacak silikon miktarına, operasyonun ne kadar süreceğine ve kim tarafından yapılacağına göre değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir