Kalın Kaş Vurgulu Kış Makyajı Harika!

Kış mevsimi geldiğinde herkesin kalın kıyafetlere büründüğü bilinen bir gerçek. Makyaj dünyası da kıyafetlerden esinlenerek kalın kaşlar ile kışa hazırlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz makyaj günlerinde sıkça kendinden bahsettiren kalın kaşlar bu sezonda farklı makyaj kombinleri ile hazırlanabiliyor. Yüz şekliniz ne olursa olsun kalın kaş makyajı ile yüzünüze yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Detayları merak ediyorsanız işte kalın kaşlı kış makyajı seçenekleri…kalın kaş makyajı yapımı, vurgulu kaş makyajı yapım, kaşlarınızı nasıl vurgularsınızDoğal Görünmek İsteyenlere Allık!

Eğer kaşlarınız kalın değilse ya da seyrek duruyorsa bunun için kaş kalemi ya da kaş farı kullanarak çevresini doldurabilirsiniz. Kaşlarınızı kalın ve doğal göstermenin ardından yanaklarınızı öne çıkarmak isterseniz bir allık yardımı ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Allığınızı elmacık kemiklerinize sürdüğünüzde daha dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaşlarınız eğer kavisli ise daha da dolgun görünecektir.

Gözlerinizi Ön Plana Çıkarın!

Doğal ve kalın kaşlarla birlikte doğal ve bir o kadar da çarpıcı gözlere sahip olmak istiyorsanız kirpiklerinize yoğun olmayacak şekilde maskara sürebilirsiniz. Sadece maskara kullandığınızda daha doğal görünebileceğiniz gibi göz kalemi kullanarak makyajınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak istediğinizde kalın kaşlar ile kalın bir eyerliner kullanmamalısınız. Çünkü kalın kaşların verdiği ağırlıkla birlikte eyerlinerın kalın olması sizi yaşlı ve doğallıktan uzak biri haline getirecektir. Mümkün olduğunca ince eyerliner kullanmaya ve açık tonlarda farlar tercih etmeye çalışın.

Dudaklarınızı Kışa Hazırlayın!

Kış makyajı yapmak istediğinizde kaşlarınız belirginse ve kaşlar kadar dudaklarda sizin için önemliyse belirgin rujlar kullanmak yerine doğal renkler seçerek dudaklarınızı dolgun gösterecek birkaç uygulama ile çarpıcı görünebilirsiniz. Dudaklarınız büyükse ufak gösterecek birkaç makyaj tekniği kullanmalısınız. Eğer ufak dudaklarınız varsa dolgunlaştırmayı seçin.

Kalın Kaş ve Nude Uyumu

Kalın kaşların ve kış mevsiminin en sevilen rengi olan nudeyi mümkün olduğunca kullanın. İster nude rujlar seçin isterseniz göz kalemi olarak nude tonlardan yararlanın. Göz makyajınızı belirgin yapmamaya ve gözlerinizi olduğundan büyük göstermeye çalışmanız kalın kaşlarınızla birlikte çirkin durabilir ancak hafif allık ve açık tonlarda bir ruj ile daha güzel görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir