Karın Germe İle Fit Bir Karna Sahip Olun

karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Karın çevresinde oluşan aşırı yağlanma ve kilo kaybı sonrası oluşan fazla deriyi ortadan kaldırmak sureti ile gerçekleştirilen operasyona karın germe estetiği adı verilmektedir. Bu cerrahi işle karın bölgesinin daha sıkı daha fit ve daha sağlıklı görünmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Karın germe estetiği merkezlerinde bu amaca ulaşmak son derece kolaydır.karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyorKarın Germe Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Karın germe estetiği tedavisi cerrahi bir işlem olduğu için öncelikle anestezi alımı sağlanarak hastanın uyutulması işlemi gerçekleştirilir. Karın germe estetiği işleminde diğer bir basamak olarak karın bölgesinde işlem uygulanacak alanda bir kesi açılır ve bu kesi, iz kalma riski göz önünde bulundurularak iç çamaşırı bölgesine denk gelecek şekilde ayarlanmaya gayret edilir. Karın germe operasyonuna dâhil olan yağ dokuyu toparlama ve fazla deri ile ilgili gerekli işlemlerin tümü yapıldıktan sonra açılan kesi dikilerek, yapıştırılarak veya cilt klipsleri vasıtası ile birleştirilerek kapatılır. Bu cerrahi operasyon sırasında hastaya sonda takılmaktadır ve bu sonda ameliyat sonrası da bir mühlet hastaya refakat eder.

Karın Germe Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Karın germe operasyonu sonrasından şişlikler görülmesi olağan karşılanmaktadır. Tam olarak dik pozisyona geçebilmek birkaç hafta gibi bir süreye yayılabilir. Kesilerin bulunduğu bölge bandajlar ile kapatılarak bölgenin iyileşmesi sağlanacaktır. Karın germe estetiği sırasında oluşan şişliklerin olabildiğince aza indirgenebilmesi operasyonu gerçekleştiren cerrahın yönlendirmesi ile kullanılan özel elastik bandaja bağlıdır. İlk günlerde hissedilen ağrılar normaldir ve doktorunuzun verdiği ağrı kesici ilaç takviyeleri ile dindirilebilmesi de mümkündür. Ameliyat sırasında takılan drenler bir ila 3 gün arası bir süre içinde çıkarılacaktır. Atılan dikişler ise bir üç hafta arası bir zaman dilimi içinde hastanın bünyesinin iyileşme hızına bağlı olarak alınmaya başlanacaktır. Yine hastanın iyileşme durumuna bağlı olarak ameliyat sonrasında bir gece daha hastanede kontrol altında kalınabilir. Hastalar operasyon sonrası iş hayatlarına iki dört hafta arası bir süre içinde dönebilirler.  Karın germe estetiği operasyonu geçiren bir hastanın eskisi gibi olabilmesi için en az bir aylık bir sürenin takip edilmesi gerekmektedir.  Bu konularla ilgili ayrıntılı bilgileri doktorunuz kontrolünde iken bizzat almanız çok daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir