Karınca İlaçlama İşlemi Yapımı

karınca ilaçlaması, karınca nasıl ilaçlanır

Koloniler halinde yaşayan bu canlılar büyük bir işbirliği içerisinde çalışırlar. Her koloni içerisinde yüzlerce karınca bulunur. Bir kolonide her tip karıncayı görmek mümkündür. Her karıncanın bir görevi vardır ve genel görevleri kraliçe karıncayı ve yumurtaları beslemektir. Bir koloni de büyüklüğüne göre bir ila 4 kraliçe karınca bulunur. Kraliçe karınca beyaz kurtçuk gibi görünen yumurtaları koloni içerisinde veya beslenme bölgelerine bırakır. Bu larvalar daha sonra işçi karıncalara dönüşürler. İşçi karıncalar kolonilerden uzaklara beslenmeye ve kraliçeye besin getirmeye çıkar. Karıncalar genel olarak birlikte hareket ederler. Karıncalar sürekli aynı yolu kullanırlar çünkü gözle görülemeyen koku izleri bırakırlar.karınca ilaçlaması, karınca nasıl ilaçlanır

Karıncalar evlerimize genel olarak duvardaki çatlaklardan, pencere boşluklarından, temeldeki boşluklardan girerler. Evlerimizde gördüğümüz karıncaların yuvaları genel olarak dışarıdadır ve evlere beslenmek için girerler. Evlerimizde yaşayan karıncalar ise genel olarak süpürgelik köşelerinde, mutfak tezgâhının aralarında, halı döşemelerinin köşeleri gibi yerlere yuva kurarlar. Yuvaları bir toprak tümseği şeklindedir. Evlerinizdeki karınca yuvalarını bulmak isterseniz karıncalarını takip edebilirsiniz. Ayrıca karıncalardan bir süreliğine kurtulmak isterseniz yuvanın yakınına bir damla bal koymanız yeterli olacaktır. Çünkü karıncalar evlere beslenmek için girerler ve beslendiklerinde evi terk edeceklerdir.

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Karıncalar evlere beslenmek için girdiklerinden dolayı girdikleri yerlere şeker, bal gibi tatlı şeyler koyarsanız beslendikten sonra kolonilerine döneceklerdir. Karıncalardan kurtulmak için girdikleri yerlerin etrafına tebeşir dökebilirsiniz ya da yanık yağ onları uzak tutacaktır. Fakat kalıcı bir çözüm arıyorsanız profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almanız gerekmektedir. Haşere ilaçlama şirketleri karıncaların bırakmış olduğu koku izlerini takip ederek eve girdikleri yerleri kapatır ya da ona göre bir önlem alır. Sizlerin kişiler çabanız kısa süreli olarak işe yarasa da kalıcı bir çözüm değildir. Kalıcı çözüm üreten ve genel olarak kimyasal madde yerine bitkisel ilaçlar kullanan ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz. Ayrıca bu firmalar diğer haşerelere karşı da önlem aldığı için hem hijyen bakımından hem de sağlık bakımından daha yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir