Kertenkele ilaçlaması nasıl yapılır?

kertenkele ilaçlaması, kertenkele ilaçlama işlemi

Böcekler insanların hayatlarına girerek hastalanmalarına ve ölümlerine yol açmaktadırlar. Küçük de olsalar insanlara yediği yiyecekler, oturduğu koltuk vs. dışkılarını ve mikroplarını bırakarak hastalanmalarına neden olmaktadır. Günlük yaşantımızda görmek istemediğiniz ve kurtulamadığınız böcekler kertenkele, karafatma, güve, sivrisinek, karasinek, fare, örümcek ve daha birçok böcek bulunmaktadır. Bunlar arasında kertenkeleler her zaman insanların zorlanarak baktıkları böcekler arasında yer almaktadır.kertenkele ilaçlaması, kertenkele ilaçlama işlemi

Kertenkeleler nüfusu çok kalabalıktır.3000’i aşkın sayıda bulunmaktadırlar. Soğuk havalara dayanabilecek yapıda olmadıklarından tropikal iklim olan bölgelerde ve çöllerde yaşamaktadırlar. Kurak olan kısımları daha çok sevmektedirler. Karada yaşayanı, denizde yüzeni, ağaç üzerinde yaşayan birçok çeşidi bulunmaktadır. Vücutlarının yüzey kısımları pürtüklü ve pulludur. Yuvarlak ve uzun vücut yapısındadırlar. Ayaksız veya 2 ayaklı kertenkeleler yaşamaktadırlar. Ayaklarında 5 tane parmakları ve büyük tırnakları bulunmaktadır. Soğukkanlı hayvanlardır. Vücut ısıları artarsa gölgeye çekilip, vücut ısısı yükselirse güneşe çıkarlar. Taşların üzerinden güneşlenmek en sevdiği ve en çok yaptıkları şeydir. Kertenkeleler etçil ve otçul olanları bulunmaktadır. Etçil olanların görülmesi de nadirdir. Akrep, böcek gibi canlılarla beslenmektedirler. Bitkilerin yaprak ve kökleriyle beslenenler ve ölmüş böceklerin leşlerini yemektedirler. Avlarını yakalamak için dillerini kullanmaktadırlar. Dilinin üzerinde olan yapışkan özellik ile böcekleri yakalarlar ve bırakmazlar. Kaslı ve uzun bir dile sahiptirler. Yakaladığı avın kurtulması zordur. Kertenkelelerin insanlara sağladığı katkılardan birisi böcek ve kurtları yemesidir. Kertenkele ilaçlama gerektiği zamanda yapılmalıdır ve ihmal edilmemelidir.

Kertenkelelerin çoğu zehirsizdir ama içlerinde zehirli olanları da nadiren görülebilmektedir. Etçil ve otçul beslenen kertenkelelere arazilere ve bitkilere zarar vermektedirler. Evlere girmesinin nedeni yaşadığı yerlerde seller olması, çökmesi ve yuvalarının yok olmasıdır. İnsanları normal şartlarda ısırmamaktadırlar. Isırması insanların zarar vereceğini hissettikleri anda olmaktadır. Isırılma durumunda doktora başvurmalısınız. Eviniz içerisinde gördüğünüz kertenkelenin size zarar vermemesi için ilaçlama firmalarına başvurmalısınız. İş yerlerinde, evlerde veya çevrenizde gördüğünüz kertenkelelerle mücadele bireysel yapılmaz. Bir böcek ile kıyaslamanız mümkün değildir. Size zarar verebilir. Kertenkele ilaçlama profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Tüm kertenkele çeşitlerine karşı mücadele edilmelidir. Üsküdar böcek ilaçlama hizmeti ile tüm kertenkelelerden kurtulabilirsiniz.

Kertenkele ilaçlama ekibi olarak evinizde, iş yerinizde yerleşmiş olan kertenkelelerin hepsinden kurtulmanızı sağlamaktayız. Kertenkeleler diğer böceklere benzememektedirler. Küçük bir böceği çok rahat öldürebilirsiniz, ilaçlama yaptırabilirsiniz ama kertenkele için aynısı söz konusu değildir. Çok hızlı hareket edebilme yeteneklerine sahiptirler. Renkleri değişkenlik göstermektedir. Önünüzde duran bir kertenkeleyi renginden dolayı fark edemeyebilirsiniz. Her yere uyum sağlayabilmektedirler. İlaçlama servisleri profesyonel olduklarından nerede bulunacaklarını bilirler. Gözden kaybolsalar bile yerlerini de rahatlıkla tespit edebilirler. Bireysel olarak denerseniz de kaybedersiniz bulamazsınız ve aynı evde hala yaşıyor da olabilirsiniz. Tüm bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak kertenkeleleri yok edebilecek işinin ehli olmuş ilaçlama servislerinden destek almalısınız. Çocuklu ailelerin bu konuda titiz olmaları gerekmektedir. Bir kertenkelenin çocuklarınıza saldırmasını istemezsiniz.

İlaçlama yaptıracağınız şirketlerin eğitimli, işlerini kaliteli yapanları tercih etmelisiniz. Sıradan bir böcekler karıştırmayacak kertenkele mücadelesini bilen olması gerekmektedir. Firmamız kertenkele mücadelesinde gerekli tüm eğitimleri almış, nasıl mücadele edilmesi gerektiğini bilmektedir. Kullandıkları ilaçlar kertenkeleler için özel olarak üretilmiştir. Evlerin kuytu yerlerine bir seferde 8 yumurta bırakabilmektedirler. İlaçlama yapan ekibimiz geniş bilgiler eşliğinde hangi kertenkele türünün olduğunu tespit etmektedirler. Yumurtanın yerini bulup evin neresinde olduğunu ve nerelerde olabileceği konusunda bilgiye sahip olduktan sonra ilaçlama yapılmaya başlanmaktadır. Yapılan ilaçlama %100 garantili olup yaklaşık olarak 6 ay uzak tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir