Köpek Gezdirme Tasması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

köpek tasması

* Köpeğinize gezdirme taşması almaya karar verdiğinizde ilk önce şu kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Bu köpeğinizin cinsi, köpeğinizin kilosu ve köpeğinizin boyu olacaktır. Her cins köpek için her şekilde ona uygun köpek tasması vardır. Ama köpeğe uygun olmayan küçük ya da büyük gelen tasma ile gezdiremez ya da eğitemezsinizdir. Bu yüzden köpeğinize tasma satın alırken mutlaka ama mutlaka köpeğinizin özelliklerine göre seçip satın almalısınız. Aksi takdirde köpeğinize uygun olmayan tasmayı satın alırsanız köpek bundan hoşnut olamayacağından takmak istemez ve boş yere aldığınızı fark etmiş olursunuz. Hem de köpeğinizi dışarda rahat bir şekilde gezdiremez hiçbir şekilde eğitim dahi öğretemezsiniz. Bu yüzden köpeğinizi dışarda kontrol edebilmeniz ve ona bir şeyler öğretmek için köpeğinizin vücut yapısına göre tasma araştırıp satın almanız doğru olacaktır.köpek tasması

* Köpek tasması bazı kişiler için bir çeşit gösteriş için gibi bir üründür. Fakat bu köpek tasmalarının günümüzde köpek sahiplerinin işine ne kadar yaradığını ve pratik bir ürün olduğu içinde oldukça tutulduğunu kesinlikle biliyordur. Bu yüzden köpek tasmaları bir süs, aksesuar değil köpek sahipleri için gerçek bir ihtiyaçtır.

* Köpeğiniz eğer henüz yavru ve küçük ise ona en uygun tasmayı almak şart olacaktır. Onun için büyük, sert tasma almak yanlış olacaktır. Onun için daha küçük ve yumuşak yani onu rahatsız etmeyecek tasma almanız gerekir. Köpeğiniz için ilk defa tasma alacağınız için seçim yaparken ekstra özen göstermeli ve en kaliteli olan tasmayı onun için satın almak muhakkak çok iyi olacaktır. Ama köpeğiniz normal orta yaşta ise onun için büyük, sert tasma almanız gerekir. Çünkü onu zapt etmek küçük yavru köpek gibi kesinlikle kolay olmayacaktır. Aksine onu zapt etmek oldukça zor ve çaba sarf etmeniz gerekecektir.

  • Bu tasmaların köpeğiniz için en önemli özelliği de diğer köpeklere, kedilere ve insanlara saldırır ise köpeğinizi kolayca kontrol altına alabilmenizdir. Bu hem hayvanların hem köpeğiniz hem de insanların sağlığı açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir