Maydanoz Suyunun Faydaları ve Zayıflamaya Etkileri

maydanoz suyunun faydaları, maydanoz suyu ile zayıflama, maydanoz zayıflatır mı

Zayıflamak için kullanılabilecek en etkili yeşil bitkilerden biri maydanozdur. Maydanozun ve maydanozdan elde edilen maydanoz suyunun her şeyden önce sağlık açısından faydalarından azami ölçüde faydalanarak bu bitkiden menfaat etmek gerekir. kilo vermek için de tabi ki günlük beslenme programınızda yer edecek ve tam anlamı ile zahmetsiz bir biçimde zayıflama yöntemi olarak kullanılabilecek bitkisel bir maydanoz kürü olanak sağlıyor.maydanoz suyunun faydaları, maydanoz suyu ile zayıflama, maydanoz zayıflatır mı

Birçok insan için olduğu gibi maydanoz kürü ile zayıflamak favori bitkisel kürler arasında yerini almıştır. Çeşitli yemeklerde, sandviçlerde, salata süslemelerinde günlük hayatta kullanılan taze maydanozun yaygın bir biçimde yetişen ve uygun fiyatlı bir ot olması da herkes tarafından kürün kolaylıkla yapılabilir olduğunu gösterir.

Maydanozun faydaları;

A, C, K vitamini ve bunun yanı sıra folik asit ya da B9 vitamini gibi sağlıklı bir şekilde vücut işlemlerini yerine getirebilmesi için gerekli olan vitamin ve mineralleri içeren taze maydanoz, iyi bir vitamin kaynağıdır. Adet ağrılarını hafifletmek için ve regl sancılarını azaltmak için maydanoz suyu kullanılabileceği gibi adet düzensizliği olan kadınlarda adet döngüsünü düzenlemeye yardımcı olmasından dolayı da kullanılabilir.

Esansiyel yağlar açısından maydanozun yaprakları oldukça zengindir ve ateş düşürücü etkiyi bu yapraklar göstermektedir. Devamlı bu nedenle maydanoz tüketen kişilerin bu tüketim miktarlarını kısıtlamaları gerekir.

Diğer yandan maydanoz flavonoidler gibi sağlıklı antioksidanlar sayesinde vücuttan dışkı söktürmeye ve bağırsakları temizlemeye yardımcı olur. Zaten zayıflama amacı ile kullanılmasının en önemli nedeni de bağırsak temizleyici ve müshil etkisinin olmasıdır.

Maydanoz yaprağından yüzdeki çillerden kurtulmak için faydalanmak çok az biline bitkisel çözüm anlamında gerçekten işe yarayan bir yöntemdir. Diğer yandan doğal tedavi amacı ile selülitlere maydanoz suyu ile o bölgeye masaj yapmak, ciltte bulunan kılcal damarların dolaşımını hızlandıracağı için selülitleri çözücü etki eder.

Zayıflamaya yardımcı maydanoz kürü;

Vücuttan ödem sökücü etkisinin olması maydanoz kürünün en önemli faydalarından birisidir. Fazla kiloları vücutta ödem birikmesi nedeniyle olan kişilerin vücuttan maydanoz kürü ile fazla kiloları atarak zayıflama yaşaması mümkündür. Adet öncesi ağrı ve sinirlilik durumlarına neden olan fazla tuz da bu sayede vücuttan atılmış olur. Fazla kilolara, bedenimizde bulunan fazla kiloların neden olduğu bilinmektedir.

Maydanoz kürü yapılışı;

Su dolu bir tencereyi ocağa alın ve kaynatın. Su kaynadığı zaman ¼ su bardağı taze maydanozun yapraklarını ilave edin. Kurutulmuş maydanoz yapraklarını tercih etmekten kaçının. Yaklaşık beş dakika boyunca maydanoz yapraklarını kaynatın. Elde edilen maydanoz suyunu süzdükten sonra maydanoz yeniden kullanılabilir.

Maydanoz kürü kullanıma hazır. Sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Maydanozun tadını sevmeyenler olabilir. bu durumda az miktarda ananas suyu ve elma suyu gibi meyve sularından karıştırarak tat sağlamakta herhangi bir sorun bulunmaz.

Evde şifalı bitkilerle zayıflamak için kür yapmak istiyorsanız hem ödem söktürücü hem de idrar ve tuzu vücuttan atıcı etkisi olan bir diğer kilo verdirici kür de şimdi tarifini vereceğimiz zayıflama yöntemidir.

Malzemeler

–       Siyah kuş üzümü

–       1 adet büyük bağ maydanoz

–       10 adet kiraz

–       10 adet kiraz sapı

–       1 adet kıyılmış kara hindiba

–       ½ tatlı kaşığı doğranmış kereviz sapı

–       Mısır

–       Buğday otu

–       Mısır

–       Rezene tohumu

1 lt kaynar suya yukarıda bulunan malzemeleri koyup 1 saat kadar beklettikten sonra bir süzgeçle süzün. Aç karnına günde 3 öğün bir su bardağı bu bitkisel iksirden için. Ortalama olarak bu bitkisel kürü uygulayanlar 1 ayda 5 kilo zayıflama sağladığını bilir.

Maydanoz suyu tadını eğer sevmiyorsanız, vücuttan fazla suyu temizlemek için doğal ilaçlar kullanan, mesela; karahindibayı bir defa kaynatarak içmek ya da ananas ve üzüm gibi meyvelerden daha fazla yemek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir