Meme Estetiği Nedir?

meme estetiği, meme estetiği yapımı, meme estetiği yaptırma

Meme estetiği, memelerinin boyutlarını veya şekillerini beğenmeyen kadınların veyahut ise meme kanseri sonrası memesi alınan kadınların yaptırdığı bir işlemdir. Meme estetiği, meme büyütme veya küçültme yapılarak veya dikleştirme işlemi gerçekleştirilerek yapılabilir. Meme estetiği yaptırmak isteyen kadınlar, hangi estetik uzmanına gideceklerini araştırmalıdırlar. Örneğin Bakırköy meme estetiği yapan bir estetik uzmanının, uzmanlık alanı farklı olabilir. Bir başka yer olarak Bahçelievler meme estetiği yapan estetik uzmanının başarısı başka bir alanda olabilir. Bir şeye karar verdikten sonra iyice araştırılmalı ve doğru seçim yapılmalıdır.meme estetiği, meme estetiği yapımı, meme estetiği yaptırma

 MEME ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Yapılan üç çeşit meme estetiği ameliyatı vardır.

 1.Meme büyütme

 Genellikle küçük göğüslü kadınların, daha çekici ve kadınsı bir görünüme sahip olmak için yaptırdığı bir uygulamadır.

 2.Meme küçültme

 Memeleri normal meme boyutundan büyük olan kadınlar bazı sorunlar ile karşılaşabilir. Örneğin Bakırköy meme estetiği uzmanına başvurarak sırt ağrıları veyahut bel ağrıları çektiğini söyleyerek meme küçültme estetiği isteyebilir.

 3.Meme dikleştirme

 Kadınların deri yapısından dolayı veya çocuk emzirme gibi durumların sonucu olarak memelerinde sarkma oluşabilir. Bu sarkma sonucunda örneğin Bahçelievler meme estetiği gibi bir merkeze başvurarak meme dikleştirme operasyonu yaptırabilirler.

 KİMLER MEME ESTETİĞİ YAPTIRABİLİR?

 Meme ölçüleri normal boyutun üstünde veya altında olan kadınların ideal ölçülere kavuşabilmek için meme estetiği yaptırabilir. İki memesi arasında boyut farkı ya da şekil farkı olan kadınlar meme estetiği yaptırabilir. Göğüsleri sarkan kadınlar meme estetiği yaptırabilir. Farklı bir neden olarak ise bir hastalığa bağlı olarak memelerinden bir veya ikisi alınmış olan kadınlar meme estetiği yaptırabilir. Fakat meme estetiği olabilmek için kişinin reşit yani 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 Yaşından küçük bireylerin daha gelişimi tamamlanmadığı gerekçesiyle meme estetiği olmaları mümkün değildir.

 MEME ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

 İlk olarak hastanın kilo, boy gibi fiziksel özelliklerine bakılır. İstekleri göz önüne alınarak implant belirlenir. Genelde silikon protezler kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatlardır. Belirlenen implantlar belirlenen bir teknik ile memenin içine yerleştirilir. Belirlenen yerden yani koltuk altı, göğüs altı veya meme ucu kısmından kesilerek yerleştirme yapılabilir. Meme estetiği en çok yaptırılan estetik operasyonlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir