Nazarın belirtileri nelerdir?

nazarın belirtileri, nazar değdiğini anlama, nazar değen kişideki belirtiler

Bu yazımızda nazarın 3 belirtisi hakkında bilgi verelim. Bir bireyde nazar olduğunun anlaşılabilmesi için bu yazıda anlatılan 3 belirtinin dikkatlice okunup öğrenilmesi son derece önemli bir noktadır. Bu 3 nazar belirtisi sayesinde nazar nasıl anlaşılır diye bir soru kafanızda kalmayacaktır.nazarın belirtileri, nazar değdiğini anlama, nazar değen kişideki belirtiler

  1. Halsizlik ve yorgun hissinin olması; Genellikle yetişkinlerden kendini gösteren nazar belirtisinin en temel göstergesi bireyin sürekli kendisini halsiz ve dermansız hissetmesi şeklinde kendini göstermektedir. Böyle bir durumda yetişkin birey hayat karşısında son derece güçsüz ve de tembel hissedecektir. Bu öyle bir durumdur ki sanki fiziksel ve ruhsal enerjisi birileri tarafından tüketilmiş hatta yaşam enerjisi çalınmış gibi olur. Bu nazar değme belirtisinin çocuklardaki ve bebeklerdeki belirtisi ise aşırı derecedeki bitkinlikten kaynaklı olan aşırı uyuma arzusundan gelir. Eğer ki, bebek ve ya çocuk eksine göre daha çok uyuma isteği gösterirse bununla beraber duruma birde sersemlik hali eşlik ediyorsa böyle bir durum bir nazar değme belirtisi olarak değerlendirebiliriz. Bu duruma kimi zaman aşırı esneme hali de eşlik eder.
  2. Ağlama Arzusunun ortaya çıkması; Ortada hiçbir neden bulunmazken bireyin sürekli olarak bir üzüntü hissetmesi ve kötü bir şey olacakmış hissine kapılması, ortaya çıkan bu olumsuz hislerle birlikte gözlerin sürekli dolması bir nazar belirtisi olarak kendisini göstermektedir. Böyle bir durumda ise birey, kimi zaman hıçkıra hıçkıra ağlar ve kendisini hiçbir biçimde engelleyememektedir. Ağlarken de neden ağladığı konusunda en küçük bir fikri bile olmuyor. Bu durum öğle bir kendisini gösterir ki ağlamaktan kendisini bir türlü alı koyamadan ağlamaya devam eder.
  3. Huzursuzluk ve Aksilik halinin sürekli bir şekilde devam etmesi; Eskisine kıyasla nispeten daha fazla huzursuzluk göstermektedir. Huysuz ve aksilik belirtilerini gösteren bireylerde nazar değme söz konusu olabilir. Hayatımız içerisinde yetişkin bireylerde normal tepki vermesi gereken durumlarda öfkeleniyorsa ve ya durup dururken her hangi bir şeye sinirlilik gösteriyorsa böyle bir durum nazar belirtisi olarak değerlendirilmektedir. Nazarın belirtileri ise bu 3 durum üzerinde kendini göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir