Profesyonel Aile Terapisi

aile terapisi nedir, aile terapisi ne demek, aile terapisi yapımı

Farklı kültürlerin bir arada olması, kişiler evliliğe hazır olmadan yapılan evlilik ve bunun gibi nice sorunlar evliliklerin huzursuz bir ortama dönüşmesine neden olmaktadır. Bu sorunları bazen eşler kendi aralarında, konuşarak çözmek gibi becerilerini geliştirip başarabiliyor ama en doğrusu bu konuda daha bilgili ve çözüm odaklı bir profesyonelden yardım almaktır. Bu nedenden dolayı profesyonel aile terapisi ile görüşülmesi en uygunudur. Profesyonel aile yardımı aldıktan sonra içiniz ve kafanız daha rahat olacaktıraile terapisi nedir, aile terapisi ne demek, aile terapisi yapımı

Ne zaman terapiste gitmek gerekir?
Evliliklerde sorun varsa ve özellikle de çocuklar varsa onların ruh sağlıklarını korumak adına harekete geçmekte fayda vardır. Aslında yurt dışında profesyonel aile terapisi yardımı almak gayet doğal iken bizde henüz oturmuş bir kavram değildir. Sorunlu evlilikler anneye anlatılan anneler de olaya duygusal yaklaşımları nedeniyle taraf tutmaya ve doldurmaya başlamasıyla evlilikler iyice çıkmaz girer ve tükenmişlik sendromumun başlamasına neden olur.

Evliliğe giren 3.kişiler iyice olayı çıkmaza sürekler ama bu kişi işinin uzmanı olsa ortaya çözümler çıkar. Evlilik terapisine eşler birlikte giderse sorun daha çabuk çözülür ve ilerleme sağlanır eşlerden biri gitmezse o zaman iş daha zor verim alınması da o kadar olanaksızdır. Eşlerden biri terapiye gitmek istemiyorsa bunun nedenini anlayış gösterilmeli teklifi aradan biraz zaman geçmesini bekleyip sonra tekrar teklif etmek daha iyi olabilir.İşbirliğine geçecek şekilde yapılan konuşmalar daha etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir