Saç ekiminde yaş sınırı var mı?

saç ekimi yapımı, saç ekimi sonrası, saç ekiminden sonra yapılması gerekenler

Tedavilere geçmeden önce özellikle erkeklerde görüldüğü için genç bir erkek saç dökülmesi var, bu kaç yaşında buna müdahale etmeli?

15-18-20 kaç yaşında yapılabilir? Yoksa belirli bir yaşa kadar beklemek mi gerekir. Aslında burada hem işin medikal tarafı, bir de psikolojik tarafı var. Eğer açılma diyelim örnek vermek gerekirse hasta şimdi 19 yaşında geliyor. 19 yaş çok erken bir yaş. 19 yaşından sonra da o kişinin saçlarıyla ilgili pek çok şey değişecek ama.saç ekimi yapımı, saç ekimi sonrası, saç ekiminden sonra yapılması gerekenler

19 yaşında hasta geldi ve saç ekimi için koltuğa oturdu. Ve bu genç arkadaş da, çok ciddi bir açılma var diyelim. Saçlarında çok önemli miktarda kayıp var diyelim. Ona ne diyebiliriz, bir 8-10 sene bekleyelim saçlarınız döküldüğü kadar daha sonra mı müdahale edelim, çünkü saç çok ciddi şekilde kaybolduktan sonra diğer tedaviler belki var olanı koruma yada çok hafif bir canlandırma sağlayabiliyor ama o hastayı çok rahatsız eden dökülmeyi kelleşmeyi çok fazla etkilemiyor malesef.

E şimdi bu 19-20 yaşında belki psikolojik olarak saça en fazla ihtiyaç duyduğu dönemde hasta geri çevirilemez. Ona bir şeyler yapmak gerekiyor. Onu rahatlatmak açısından. O yüzden de hastanın durumunu değerlendirip, çünkü 19-20 yaşında müdahale edilen hasta çok fazla hasta var.

O hastaların hem geçmişe geleceğe dönük tedavileri düzenleniyor. Var olan saçlarını en azından korumak adına hem de kaybettikleri noktalara da operasyonlar düzenleniyor.

Niye çünkü saç ekimi eskiden çok daha zor bir işlemdi. Çok daha cerrahi kısmı ön plandaydı. Hastaların tekrar tekrar bu işleme sokulması hem doktorlar açısından hem hastalar açısından çok zordu.

O yüzden biraz daha beklenirdi. Saç dökülmesi için. Daha ileriki yaşlarda belki 25′inden sonra böyle müdahaleler yapılırdı. Şimdi işlem çok basitleşti. Hem hasta için çok basit. Hem karar vermesi çok basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir