Saç Ekiminin Detayları

saç ekimi yaptırma, saç ektirme, istanbulda saç ekimi yaptırma

Saç dökülmesi ve kellik günümüzde hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konu üzerinde pek çok çalışma bulunmakta ve tedavi için pek çok yöntem geliştirilmektedir. Saç ekimi uygulaması için kullanılan teknolojinin de gelişmesine bağlı olarak sağlıklı, güvenli ve kesin çözümler sağlamakta ve geçerliliğini kanıtlamış bir yöntem olarak uygulanmaktadır.saç ekimi yaptırma, saç ektirme, istanbulda saç ekimi yaptırma

Saç Ekim İşleminde Özel Tedaviler

Saç ekiminin detayları oldukça önemlidir ve bu konuda dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Saç ekimi öncesinde hastalarda belirlenen ya da saptanan bir neden olması halinde tedavinin mümkün olması halinde önce tedaviye başlanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda ise hastalarda herhangi bir sebep bulunmayabilmektedir. Örneğin; erkek hastalarda saç dökülmeleri genellikle ön kısımlardan başlamakta ve tepeye doğru ilerleme göstermektedir. Bazı durumlarda ise önlerde saçlar olmasına rağmen tepe kısımlarında açılmalar meydana gelebilmektedir. Kadınlarda ise bu durum azalmalar şeklinde kendini göstermektedir.

Saç ekiminin detayları arasında dökülmelerin miktarı, süresi, hastaların istekleri önemli bir hal almaktadır. Ayrıca önceden uygulanmış bir tedavi yönteminin olup olmaması da dikkate alınan konular arasında yer almaktadır. Bu sebepler saç ekim uygulamaları kişiye özel uygulamalar şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim uygulaması cerrahi bir işlemdir ve gerekli koşulların sağlanması halinde uygun ön analizleri takiben herkes tarafından tercih edilebilecek bir uygulamadır. Uygulamaların öncesinde doktor muayeneleri, gerekli saç analizleri, kellik tipi, seansın kaç seans olacağı greft miktarı gibi detaylar doktorlar tarafından değerlendirilir. Daha sonrasında ise en uygun yöntem belirlenerek uygulamaya geçilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir