Samsung Bataryaları Yakından Tanıyın

samsung bataryalar, samsung cep telefonu bataryaları, samsung bataryaların özellikleri

Bir batarya kapasitesi mAh ile ifade edilmektedir. Bu değer ne kadar yüksek olursa bataryanın kapasite seviyesi de o kadar yüksek olmaktadır. Samsung Batarya kullanımı şekli pil ömrü açısından oldukça önemdi bir yere sahip olmaktadır. Telefonun ilk çıktığı zamanlarda nikel – temelli bataryalar kullanılmaktaydı ve bu bataryalı telefonlarda telefon şarjda iken görüşme yapıldığı takdirde telefonun patlama riski olmaktaydı. Anca şu anki telefonlarda lityum – iyon pilli bataryalar kullanılmaktadır. Bu bataryalarda öyle bir risk söz konusu değildir. Fakat çok ucuz olan, orijinal olmayan şarj aletleri kullanılıyor ise o zaman şarj aleti nedeniyle bir elektrik çarpması meydana gelebilmektedir. Bu nedenle bu orijinal olmayan şarj aletlerinden oldukça uzak durmak gerekmektedir.samsung bataryalar, samsung cep telefonu bataryaları, samsung bataryaların özellikleriSamsung Batarya Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde insanların en büyük şikâyeti şarjların kısa ömürlü olmasıdır. Bunun sebebi ise telefonları sürekli şarjda tutmak ya da şarjda olan cihazı aktif bir şekilde kullanmaktır. Bir diğer sebep ise orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmaktır. Orijinal Samsung batarya sitemizde mevcuttur. Samsung bataryaların birçok çeşidi vardır. Telefonunuza uygun bataryayı sitemizden temin edebilirsiniz.

Samsung Batarya Kullanım Bilgileri

Lityum – iyon pilli bataryalarda, yani ‘derin şarj’ denilen bataryalarda şarj % 0’a indikten sonra şarj etmek yerine pil kritik ‘düzeyde azaldı’ uyarısı gelmeden telefonu şarja takmak gerekmektedir. Bütün bataryaların belli bir sayıda şarj döngüsü ömrü bulunmaktadır ve şarj seviyesi her % 0’a düştüğünde bu şarj döngüsü ömründen bir ömür eksilmektedir. Bu nedenle telefon şarjını % 0’a düşürmemeye dikkat etmek gerekmektedir.  Bu pillerin oda sıcaklığında bulundurulması pilin ömrünü uzatmaktadır, aksi hali düşünülürse çok sıcak ve ya çok soğuk olduğu durumlarda pil hızla boşalmakta ve ömrü kısalmaktadır. Pil ömrü açısından telefonlar her gece kapatılmalıdır. Her ne kadar şu anda sadece bir makine olsalar da onların da dinlenmeye ihtiyaçları olmaktadır. Pil döngüsü için ve uzun ömrü sağlamak için her gece yapılamıyorsa da en az haftada iki defa birkaç saat telefonun kapanmasında fayda olmaktadır. Dilediğiniz Samsung bataryalar sitemizde mevcuttur ve kesinlikle orijinaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir