Şifalı Bitkiler ve Cinsellik

cinsel yaşam, şifalı bitkilerle cinsel yaşam, cinsel yaşam için şifalı bitki kullanma

Cinsel hayatınız son günlerde sönük mü geçiyor? Partnerinizde yada sizde sekse karşı bir soğukluk mu yaşanıyor? Ortada fiziksel bir rahatsızlık söz konusu değilse, hemen hekime başvurmadan önce yapabileceğiniz bazı şeyler var. Birlikte geçirebileceğiniz güzel geceler için sadece baharat kullanın. Evet, yanlış okumadınız! Kullanabileceğiniz bir kaç “şifalı” bitki ile, cinsel hayatınızı tekrar eski düzenine koyabilirsiniz.cinsel yaşam, şifalı bitkilerle cinsel yaşam, cinsel yaşam için şifalı bitki kullanma

Mesela Fasulye Otu (Satureja). Bu şifalı bitki erkekte kan dolaşımını hızlandırır ve böylece ereksiyonu sağlar. Bunun yanı sıra kedi otu bitkisi vardır. Bilinenin aksine kedi otu sadece rahat bir uyku için alınmaz. Aslında kişiyi rahatlattığı için üzerindeki baskıyı kaldırır. İyi bir etki almak için bir bardak sıcak suyun içine 20 damla yeterlidir.

Hangi Bitkiler Östrojen Hormonu İçerir?

Kadınlık hormonu olarak da bilinen östrojen, üreme döneminin sona ermesiyle vücut tarafından üretimi büyük miktarda düşen son derece yaşamsal bir hormondur. Östrojen, meme gelişimi, beden hatlarında yuvarlaklaşma ve adet döngüsü gibi cinsiyet özelliklerinin belirlenmesinde en büyük role sahiptir. Östrojen fazlası fiziksel olarak, aşırı kıllanmaya ve nörolojik olarak saldırganlığa yol açar. Kadınların doğum olayı gibi yüksek seviyede acılara dayanmasını sağlar.

Menopoz dönemiyle birlikte östrojen seviyelerinde büyük gerileme olduğundan, bu dönem endokrin sistemin işleyişini olumlu yönde etkileyecek olan hormon takviyeleri tavsiye edilmektedir.

Doğal Bitki Östrojenleri…

Birçok besin ve bitkide yer alan diosgenin, yarı sentetik bir östrojen formudur. Doğal yollardan alınan östrojenler, vücudun endokrin sistemi tarafından üretilen hormonlar kadar etkili değildir; ancak hormon sistemine takviye olması bakımından, dışarıdan alınmasında fayda vardır.

Östrojen’i Doğal Yollardan Alın…

Salataların ana malzemesi maydanoz tam bir östrojen deposudur. Bol bol tüketilmesinde hiçbir sakınca yoktur.
Son derece keskin bir kokuya sahip olan çemen otu tohumu, içerdiği diosgenin nedeniyle östrojen takviyesi sağlar. Tohum ve filizleri, süt arttırıcı ve göğüs büyütücü olarak asırlardır kullanılmaktadır. Aynı şekilde rezene tohumu da östrojenik etkilere neden olan bitkisel bileşikler açısından son derece zengindir. Tohumlar kaynatılarak suyu içilebilir.

Oğulotu, anason, adaçayı da doğal hormon içeren bitkilerdir. Günde 2 ila 3 bardaktan fazla olmamak kaydıyla, kaynatılarak içilebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir