TEMBEL İNSANLAR İÇİN KİLO VERMENİN YOLLARI

kilo verme yolları, tembeller için kilo verme yolları, kilo verme yöntemleri

Tembel yani aslında çok da azimli olmayan insanlar fazla kiloları olduğunu bilseler de kilo verme işini yani diyet ya da spor yapmayı sürekli ertelemektedir. Erteledikçe zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar ve böylece fazla kilolar artarak devam eder. Siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama kilolardan kurtulurken çok fazla yorulmamak mı istiyorsunuz? Makalemizde size önereceğimiz bazı yöntemler ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve en önemlisi bu metotlarla fazla kilolardan kurtulurken kendinizi çok fazla yormazsınız.kilo verme yolları, tembeller için kilo verme yolları, kilo verme yöntemleriLight yiyecekleri unutun

Light yiyecekleri gördüğünüz anda ondan dilediğiniz kadar tüketebileceğinizi düşünürsünüz. Oysa light yiyecek ya da içeceklerin de kalorisi vardır. Yapılan araştırmalara göre bir ürün light ise onu normalde tüketeceğiniz miktardan neredeyse 2 katı daha fazla tüketiyorsunuz. Bu nedenle light yiyecek ve içeceklerden uzak durmalı, onun yerine her yiyecek ya da içecekten kararında tüketmeyi öğrenmelisiniz.

Akşam yemeğini bir erkekle yemek çok daha yararlı, neden mi?

Karşımızda bir erkek olduğunda sevgilimiz hatta eşimiz bile olsa biraz daha dikkatli yeriz. Bu nedenle erkekle yemek yemek, kız arkadaşlarınız ile yiyeceğiniz yemekten çok daha az kalorili olacaktır. Yani imkan buldukça özellikle akşam yemeklerini bir erkek arkadaşınız ile yemeye özen gösteriniz.

Oda sıcaklığını normalden daha aza indirmeniz kilo vermeye yardımcı olur

İster işyerinizde ister evinizde olun oda sıcaklığınız düşürmeniz kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Vücut kendi sıcaklığını tutmanız yani sıcaklığınızı korumanız hiç efor kaybetmeden, oturduğunuz yerden kilo vermenize yardımcı olacaktır. Böylelikle efor harcamadan kilo vermeniz bu kadar basittir.

Sabahları spor yapın

Sabah uyandığınızda spor yapmanız hem iştahınızı azaltır, hem de gün boyu enerjinizin yüksek olmasını sağlamaktadır. Yalnız sabahları yapılan sporun etkisi diğer saatlerde yapılacak sporlara oranla etkisini daha çabuk kaybetmektedir. Ama gün boyunca egzersizlerinize devam edebilirsiniz. İlla ki spor salonlarında saatlerce spor yapmanıza gerek yok. Otobüs durağına yürüyerek gitmeniz, birkaç katlık merdivenlerde asansör kullanmayarak yürümeniz, işyerindeki molalarda biraz yürüyüş yapmanız egzersiz olarak sayılmaktadır. Hiçbir çaba sarf etmeden kolayca kilo vermenin yolları bu kadar basittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir