Tesettür Elbise İle Kullanılabilecek Ayakkabılar

tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Ayakkabılar bayanların en sevdiği konulardan bir tanesidir. Bu nedenle ister tesettürlü olsun isterse açık olsun her bayan için ayakkabı kombinleri önemlidir. Ayakkabılarınız kıyafetinizi tamamlayan en önemli parçalardan bir tanesi olurken aynı zamanda gün içinde de şık bir görüntü için ve rahat olmak için en ideal araçlardır. Kullanabileceğiniz modelleri kıyafetlerinize uygun olarak tercih ettiğinizde her zaman şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayakkabı seçimini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Kullanım sıklığınıza göre yani ne kadar süre ayakkabı kullanmanız gerektiğine, ayak yapınıza göre ve kullandığınız kıyafetlere göre farklı modellerde ayakkabılar seçebilirsiniz.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Kullanacağınız ayakkabıların öncelikle sizin için uygun olması gerekir. Eğer yüksek topuklu modeller kullanmayı seviyorsanız ve uzun süre ayakta kalmanız gerekiyorsa yanınızda mutlaka orta düzey tabanlı bir ayakkabı bulundurmanızda yarar var. Bunun dışında kullandığınız her modeli tesettür elbise modellerinize uyumlu olarak da kullanabilmeniz gerekir. Elbise olarak hazırlanan parçalar tesettür kapsamında genelde uzun boylu modeller içerir. Bu nedenle ayakkabının elbise altında çok fazla görünmeyeceği düşünülse de kombini tamamlamak adına ayakkabınıza dikkat etmeniz gerekir. Kış sezonunda kısa botlar kullanabilir, mat deri modellerden yararlanabilirsiniz. Eğer topuklu kullanmayı seviyorsanız kalın topuklu bot modellerini de tercih edebilirsiniz. Sürekli ayakkabı değiştirmek istemiyorsanız sık kullanılan siyah rengine ağırlık verebilirsiniz. Ancak yeni sezonda kahve, bordo ve lacivert modeller de oldukça sevilen renkler arasında yer alıyor.

Farklı tasarımlara sahip elbise modelleri farklı modellerde ayakkabılar kullanmayı gerektirir. Bu nedenle ayakkabı ile tesettür elbiseyi kombin etme işleminde biraz dikkatli davranmanız gerekir. Özellikle abiye bir elbise kullanıyorsanız seçtiğiniz modelin uyumlu olması daha da önem kazanır. Abiye bir elbisenin altında kullanabileceğiniz modellerde kadife, süet ve deri modellere yer verebilirsiniz. Elbisenizle aynı renkleri kullanmak sıradan bir görüntü oluşturabilir. Eğer elbiseniz desenli ve renkli bir modelse desensiz ve sade sivri burun modeller tercih edebilirsiniz. Eğer kıyafetiniz tek renk bir modelden oluşuyorsa zıt renklerde bir ayakkabı modeli kullanabilirsiniz. Bu sayede kıyafetinizde hareketlilik oluşturacak aynı zamanda da şık bir görüntü sunacaksınız.

Tesettür kullanmanız halinde ayakkabı seçimlerinizin de değişmesi gerekir. Tesettür giyimde ayakkabı seçimi nasıl olmalı? Ayakkabı modelleri göz alıcı modelleri ile bayanları cezbeden bir içerik sunarlar. Hem bayanların yoğun ilgisi hem de modellerin şıklığı göz kamaştırsa da ayakkabı seçiminde tesettür kurallarına uygun modellere yer vermek hem şık hem de doğru bir görüntü oluşturmanızı sağlar. Örneğin son zamanlarda tasarlanan burnu açık ayakkabı tasarımları son derece şıktır. Ancak bütün kıyafetleriniz kapalı ve tesettüre uygunken ayakkabınızı burnu açık seçmeniz abes bir görüntü oluşturur. Bu nedenle burnu açık modeller yerine burnu kapalı modellerden yana seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde topuk kısmı açık modeller de kullanım için göze batacak bir görüntü verir. Bunun yerine kapalı modellerden yana seçim yapmak hem doğru tercih olacak hem de şık bir kombin oluşturacaktır.

Tesettür kullanıyorsanız sivri burunlu topuklu ayakkabı modellerin, platform topuklu modelleri, dolgu topuk modelleri ya da spor ayakkabı modellerini zevkinize göre kullanabilirsiniz. Tesettürlü bayanlar için ayakkabı seçimi binlerce model sunduğu için kullanmak zorunda olmadığınız tasarımlara yönelmenize gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda tesettür kullanımı dikkat ve özen isteyen bir konudur. Açık ayakkabıları çok seviyor olsa da bu tarz modeller üzerinizde tamamlanmamış bir görüntüye neden olur. Bunun yerine kıyafetlerinizle uygun renge sahip, şık bir kaplama dokusu içeren modeller kullanabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi daha şık göstereceği gibi seçtiğiniz ayakkabılar duruşunuzu da etkiler. Her modelin sunacağı kombin farklı olacaktır. Bu nedenle tesettür elbise ile ayakkabını uyumunu yakalama son derece önemlidir. Kıyafetlerinizde yer alan detaylar, renk, kumaş dokusu, kullanım alanı gibi detaylar hangi model ayakkabı tasarımlarını kullanmanız gerektiği konusunda daha çok yardımcı olacaktır.  Bu sayede şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra dolabınızdaki kıyafetleri kombinlediğinizde mutlaka altında hangi ayakkabılarınızı kullanabileceğinizi de önceden düşünerek zaman kaybının önüne geçebilirsiniz. Spor kıyafetleriniz için babet ya da spor ayakkabıları, iş hayatı, okul ya da özel günler için topuklu modelleri kullanabilirsiniz. Zevklerinize göre listeme yaptığınızda hangi model ayakkabıya ihtiyacınız olduğunu da daha net öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir