Tesettür kıyafet ile kombin nasıl yapılır?

tesettürlü kıyafetlerde kombin yapma, tesettürde kombin yapma, kombin nasıl yapılır

Tessettürün diğer kıyafetlerle uyumu oldukça önemlidir. Son zamanlarda moda akımlarının oluşması ile birlikte tesettür de bu akımın içinde kendine yer buldu ve çeşitli modeller piyasaya sürülmeye başladı. Fakat aksesuarlarda oldukça önemlidir. Tesettürün yanındaki en önemli aksesuar kesinlikle eşarptır. Örnek olarak kelebek renkli eşarpların ne ile kombin yapılacağı büyük merak konusudur.  Renkli eşarplar spor eşarp klasmanına girmelidir. Bu renk eşarplar kişinin istediği renklerle ile kombin edilmelidir. Fakat tek renk tercih edilmemelidir. Turuncu ve fıstık yeşili de çok renkli duracağı için abartılı gözükebilir. Kışın siyah tercih edilmelidir. Mavi denim elbiselerde güzel durabilmektedir.  Bu model oldukça genç bir modeldir fakat resmi günlerde (nişan,toplantı) kullanılmamalıdır. Ayakkabı seçimi ve çanta seçimi de oldukça önemlidir. Bunlarla ilgili stil danışmalarından bilgiler alabilirsiniz.tesettürlü kıyafetlerde kombin yapma, tesettürde kombin yapma, kombin nasıl yapılır

Tesettür giyim gün geçtikçe modadaki yerini almıştır. Armut tipli vücuda uygun olan tesettür kombinin nasıl olduğu da merak edilenler arasındadır. Kombin yapılırken vücut tipi dikkate alınmalıdır. Zayıf kadınlarla armut tipli kadınların kombini farklı olmalıdır.  Türk kadınınlar genel olarak armut tipli vücuda sahiptirler.  Bu yazımda size armut tipli kadınların nasıl kombin yapması gerektiği hakkında fikirlerimi sunacağım

Omuz ve göğüsleri alt vücuduna göre daha küçük olan vücut tipine armut tipi vücut adı verilmelidir. Bu kadınların genel olarak basenleri ve kalçaları daha geniş olur.  Bu nedenle tesettür giyen hanımlar kombin yaparken vücut hatlarını gizleyecek şekilde kombin yapmalıdır. Üst vücut için yapılacak olan 2-3 değişik ile alt vücut arasında bir uyum çok rahat bir şekilde sağlanır. Alt vücudun kalınlığını sergileyecek kıyafetler tercih edilmemelidir. Aynı zamanda göbek kısmı içinde bu geçerlidir.

Armut tipli vücuda sahip olan tesettür giyimli bayanlar için robadan elbise ilk tercih olabilir.Aynı zamanda pançolar da bu tip vücuda oldukça uygundur.

Marsala rengi kıyafetlerin de bu senenin modası olduğu bilinmesi gerekir. Tesettürlü bayanlar bu konu hakkında stil danışmalarından bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir