Türk Futbolunun En Fiyasko Transferleri

türk futbolu fiyasko transferler, türk futbolu en kötü transferler, tranferi yersiz futbolcular

Transfer dönemi futbol severlerin belki de futbolda en sevdiği dönemlerden bir tanesidir. Gerek yaz transfer döneminde gerek kış transfer döneminde kadrolarına katılacak yeni futbolcuları beklerler. Bu transferler bazen fiyasko ile sonuçlanabilir. İşte Türk futbolunda bekleneni bir türlü veremeyen transferler.

Tabata-Beşiktaş

2009 yaz transfer döneminde son şampiyon Beşiktaş kadrosunu güçlendirmek için Gaziantep’ten Tabata’yı 8 milyon euro’ya aldı. Tabii ki para fazla olunca beklenti de yüksek oldu fakat Tabata 2009-2010 sezonunda sadece 1300 dakika forma süresi buldu ve sezon sonu Arap liginin yolunu tuttu.türk futbolu fiyasko transferler, türk futbolu en kötü transferler, tranferi yersiz futbolcularKrasic-Fenerbahçe

Özellikle Cska Moskova’da göstermiş olduğu performansla adından söz ettirip sonra Juventus’a transfer olan Krasic’in büyük bir yıldız olması bekleniyordu. Juventus’ta beklenen performansı gösteremeyen Krasic’in yolu 2012 yazında Türkiye’ye düştü. 7 milyon euro bonservis ödeyen sarı lacivertli ekipte Krasic ligde sadece 400 dakika süre bulabilirken gol atma başarısı bile gösteremedi.

Haim Revivo-Galatasaray

Fenerbahçe taraftarının sevgilisi olan İsrailli 10 numara Revivo Fenerbahçe’nin 5 sezon sonra şampiyon olduğu 2000-2001 sezonunun da yıldızıydı. Ocak 2003’te Fenerbahçe’den Galatasaray’a transfer olduğunda kendisinden beklenti de epey yüksekti. İlk çıktığı Bursaspor maçında 3 gol birden atarak Galatasaray taraftarını heyecanlandırsa da sezonun geri kalan maçlarında pek varlık gösteremedi ve sezon sonunda ülkesine geri döndü.

Daniel Guiza-Fenerbahçe

Fenerbahçe’ye 2008 yaz transfer döneminde Mallarco’dan 14 milyon euro bonservisiyle gelen Guiza’dan beklenti çok yüksekti. Çünkü Guiza 2007-2008 sezonunda La Liga’da gol kralı olmuş ve 2008 Avrupa Şampiyonu İspanya’nın futbolcusu olarak Fenerbahçe’ye gelmişti. Aslında Fenerbahçe oynadığı ilk 2 sezonda sezonda 15 golü bulsa da ondan beklenti daha yüksekti ve çok kritik anlarda çok kolay pozisyonları harcayabiliyordu. Fenerbahçe’deki son sezonu olan 2010-2011 sezonunda sadece 70 dakika süre alabilen Guiza’nın Fenerbahçe kariyeri de çok sönük bitti.

Takımlarımızın tabii ki daha birçok fiyasko transferi olsa da ilk akla gelen transferler bunlar. Örneğin Fenerbahçe’nin Slimani transferi ya da Galatasaray’ın Pinto transferi gibi daha birçok transferi bu listeye dahil etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir