Ukash Alırken Kur Neden Takip Edilmelidir?

Ukash kart, 2008 yılında İngiltere tarafından tüketicilerin hizmetine sunulan sanal bir ödeme sistemidir. Türkiye’de ve dünyada çok tercih edilen bu kartı almak da çok kolaydır. Ancak bu kartı alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir:Ukash kart, İngiltere çıkışlı bir kart olduğu için kart alınırken ve bozdurulurken günlük döviz kuruna dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü kart alınırken de bozdurulurken de günlük döviz kuru üzerinden hesaplanarak alım-satım işlemi yapılır. Örneğin, 143 Türk lirası ödeme yaparak 50 € satın alınmaktadır. Kartı alırken günlük döviz kurunun yüksek olduğu bir gün tercih edilmelidir. Zaten kartın içindeki miktar ödenen Türk lirası miktarı ile aynı değildir. Bu nedenle en azından kârlı bir alışveriş yapabilmek için günlük döviz kurunun yüksek olduğu bir günde kartın alınması daha uygun olacaktır.

Ukash kart, sizlere avantajlı bir dünyanın kapısını açmaktadır. Kartı almak kolay olduğu kadar kartı bozdurma imkânı da vardır. Kart bozdurulurken de döviz kuruna dikkat etmek gerekmektedir. Zira alım-satım işlemi yapılırken bu hususlara dikkat edilmesi sizin yararınıza olacaktır. Eğer bu hususlara dikkat edilmezse hem zarara uğramış olursunuz hem de ukash kartın avantajlarının birinden mahrum kalmış olursunuz.

Gördüğünüz gibi ukash kart kullanmamak için hiçbir sebebiniz yok, hatta kullanmak için birçok sebebiniz var. O zaman bu kartı almak için hâlâ neden bekliyorsunuz? Bugün sıra sizde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir