Vajina Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

vajina estetiğinin önemi nedir, vajina estetiği neden yapılır, kimler vajina estetiği yaptırabilir

Vajina estetiği önceden çok utanılan bir estetik ameliyattı. Fakat şimdi normal doğum sırasında vajinanın genişlemesi, ya da kontrolsüz yapılan kesimler ve ya kontrolsüz doğumlarda dolayı genişleme olabilir. Sonuç olarak bu durum her iki tarafından cinse ilişkide tam bir mutluluk yaşayamamasını sağlamaktadır. Yalnız bu bölgede değil diğer komşu bölgelerde de enfeksiyon, sarkmalara ve ya idrar problemlerine sebep olabilmektedir.vajina estetiğinin önemi nedir, vajina estetiği neden yapılır, kimler vajina estetiği yaptırabilir

Vajina estetiği öncesi ve sonrası

Birlikte olmanın en güzel yanı cinselliktir. Bunu en güzel şekilde yaşamak içinde önemli olan vajinanın yeterli darlıkta olmasıdır. Genellikle doğumdan sonra bu sorunla karşılaşılır. Bu sorun normal doğum sonrası istenilmeyen sonucu budur. Her normal doğumdan sonra olur mu derseniz, genellikle görülmektedir fakat bu problemleri yaşamayanlarda mevcuttur. Bu tür sorunlara yapılan ameliyatın adı vajinoplastiktir. Vajina estetiği hakkında bilinmesi gerekenler şu şekildedir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Prensip vajinadan bir parça çıkarılıp çıkarılan bölge kadar daralma sağlamaktır. Operasyon sırasında ağrı duyulmadığı gibi sonrada bölgeye lokal anestezi yapılacağı için ağrı hissedilmez. Operasyon yaklaşık 30 dakika sürecektir. İşlemden 2-3 saat sonra ayağa kalkıp normal hayatınıza devam edebilirsiniz. İplikler emilebilir olduğundan dikişleri aldırmak gibi bir durum olmayacaktır. İlişkiye girmeme süresi 1 aydır. Vajina estetiği hakkında bilinmesi gerekenler bunlardır.

Araştırma yapılmadan ameliyat olunmalıdır

Ameliyatınızı olmadan önce doktorları araştırıp olmalısınız. Ameliyatınızı ehil ellerde olmanızda fayda vardır. Bu sizin sonraki cinsel ilişkilerinizde sıkıntı çıkmaması için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir