Vajina Estetiği Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası

Geçmişten günümüze kadınlar her zaman güzel olmanın peşinde koşmuşlar ve bu yolda her yöntemi denemiştir. Daha önceki dönemlerde genital bölgeler vücudun diğer bölümlerinden daha geri planda iken görülen problemler için ayıp, günah gibi düşüncelerle çözüm yoluna gidilmemiştir. Ancak günümüzde kadınlar bu tabuları yıkarak genital bölge için estetik uygulamalara oldukça fazla önem vermekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. Genital estetikler kadınların cinsel organlarından hoşnut olmamaları nedeniyle yapılmaktadır. Vajina estetiği yaptıranlar gördükleri olumlu etkiler sayesinde psikolojik olarak daha iyi hissetmektedir.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası

Vajinal Estetik Nedir?

Genital bölgeyi oluşturan dış genital bölgede yer alan dış dudaklar, iç dudaklar, klitoris ve vajina estetik operasyonlarını kapsamaktadır. Son 10 yıl içinde en hızlı talep görmen estetik operasyonlardan olan vajinal estetik farklı şekillerde uygulanmaktadır. Vajina estetiği yaptıranlar sıklıkla labioplasti adı verilen iç ve dış dudakların düzeltilmesi, vajinoplasti adı verilen vajina daraltma ameliyatlarını tercih etmektedir. Bununla birlikte klitoris düzeltme, doğum dikişlerinin düzeltilmesi, dış dudaklara yağ enjeksiyonu da uygulanan diğer vajinal estetik ameliyatlar arasındadır.

Vajinal Estetiğe Neden İhtiyaç Duyulur?

  • Bu uygulamalar kadınların cinsel bölgelerinden hoşnutsuzluğu nedeniyle yapılmaktadır. Cinsel organın beğenilmemesi pek çok cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilmektedir. Estetik uygulamalarla birlikte kadınların kendine olan güveni artmakta ve cinsellikten daha fazla zevk almaktadır.
  • Yaşa bağlı sarkmalar ve doğumda ortaya çıkan genişlemeler nedeniyle vajinal estetik operasyonlarına ihtiyaç duyulur.
  • İç dudakların büyük ya da vajinanın geniş olması genital bölgenin nemli olmasına bağlı olarak enfeksiyonlara daha sık neden olmaktadır. Vajinal daraltma ve labioplastiyle sorun çözülebilir.
  • İç dudakların sarkık ve büyük olması cinsel ilişki de zorluk yaşatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir