Vajinusmus Tedavisi Nasıl Yapılır?

vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinanın girişinde ve vajinayı çevreleyen kasların istem dışı olarak kasılarak cinsel birlikteliğin acılı geçmesine ya da birleşmenin gerçekleşememesi olayına vajinusmus problemi denir. Vajina girişini çevreleyen o kaslara da Pubik Kaslar adı verilir. Bu kaslar düz kas grubu oldukları için refleksle çalışırlar. Bu hastalığı olanlarda yaşanan kasılma hiçbir şekilde kadının kendi kontrolünde oluşan bir kasılma değildir. Ve öyle düşünülüp erkekler tarafından yanlış anlaşılmalar olmamalıdır.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinusmus tedavisi

Hastalığın sebepleri yüzde doksan oranla psikolojiktir. Bu yüzden tedavi süreci uzman doktorlar, terapistler ve psikologlarla ilerlemesi gerekir. Tedavi süreci danışan hastaya göre belirlenmektedir. Bu süreçte yer alan gerek terapi olsun gerekse egzersizler olsun psikolog tarafından hastalığın boyutu ve başlangıcı göz önüne alınarak hazırlanır. Bilimsel yaklaşımla hastaya genital organı ve cinsellik hakkında bilgi verilerek Kegel egzersizleri sayesinde vajinada yer alan hastalığı oluşturan kaslar üzerinde hâkim olması öğretilir. Vajinusmus tedavisi İstanbul nasıl yapılır cevap olarak, bu hastalık; yani vajinusmus tedavisinde öne çıkan birçok uzman doktorlar sizlere yardımcı olmaktan hiç çekinmeden işlerini yaparlar. Bu durumda siz de hiç çekinmeden cinsel sorunlarınız ve çift terapisi için tedavi almayı düşünebilirsiniz.

Seanslar ile tedavi

Vajinusmus tedavisi İstanbul nasıl yapılır hastalığı yaşayan kişi kendine olan utanma, korkma hissiyatı yüzünden doktorlardan da uzak kalmak isteyebiliyor. Bu şekilde davranarak hastalığın çözümü imkânsız olmaktadır. Bu yüzden uyumlu ve tedaviye istekli olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir