Yeni Kurulan Evler İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

yeni ev kurmak, yeni kurulan evde nelere önem verilmeli, yeni ev kuranların dikkat etmeleri gerekenler

Yeni ev kurmanın heyecanı pek çok kişi için farklı telaşları içermektedir. Kimi sadelikten yana olup rahat alışveriş ederken, kimileri de gösterişe meraklıdırlar ve ev dekorasyonu için her ayrıntıyı en ince detayına kadar düşünmektedirler. Fakat bilinmesi gereken, evin yuva olabilmesi için gerekli sıcaklığın her türlü dekorasyonda yansıtılıyor. Yeni gelin evlerinde yapılan en önemli hatalardan biri de karmaşık desenli birden çok eşyanın bir odaya tıkıştırılmış olması gerekir. Göz yoran ve sadelikten uzak bu tür mobilya ve eşyalar, ilerleyen zamanlarda pişmanlığa neden olacak seçimlerdendir. Bu sebeple uzun yıllar geçerliliği olan eşya seçimine özen gösterilmesi gerekmektedir.yeni ev kurmak, yeni kurulan evde nelere önem verilmeli, yeni ev kuranların dikkat etmeleri gerekenler

Yeni Kurulan Evlerde Yapılan Hatalar Nelerdir?

El emeği göz nuru olan danteller yeni kurulan modern evlerde yapılan hatalar arasında yer alıyor. Annelerin çeyize bolca koyduğu dantelleri değerlendirmek adına kalorifer peteklerine kadar dantellerle donatmak, gereksiz abartıya kaçmaya neden olur. Diğer yandan süslü olması gereken yeni gelin evlerinin çok fazla abartılı süslü olması karmaşıklığa sebebiyet verir. Ayrıca küçük parçalı çok fazla kalabalık yerine, ihtiyaç görülen eşyalara yeni ev dekorasyonunda yer verilmesi gerekir.

Ev Kuran Yeni Çiftlere Yapılması Gereken Önemli Tavsiyeler

Evinin her eşyasını kendi seçmek isteyen gelin adayları, yaptıkları bazı hatalar ile ev dekorasyonunun göze batmasına neden olmaktadır. Özellikle de son yıllarda açık renk mobilya ve ya eşya furyasından eksik kalmak istemeyenler bütün evin dekorasyon renginde beyazı tercih etmesi gerekir. Önemli bir ayrıntı olarak, renklerin evin enerjisine katacaklarını düşünerek ve pastel tonlardaki renkler tercih edilebilirsiniz. Ayrıca çiçekli döşemelerin her yeri kaplamış olması da, yeni kurulan evlerin kusuru niteliğinde olduğu unutulmamalıdır. Bütün eşyaların yeniden alınıyor olması, yeni evli çiftlerin evin planına göre eşya seçme olanağı tanınmaktadır. Bu doğrultuda küçük evler için kibar eşyalar seçilebilirken, büyük evler içinde evin içini dolduracak gösterişli eşyalar seçilmesi gerekir. Ev kurarken küçük detaylara özellikle dikkat edilmeli çünkü küçük diye önemsenmeyen unsurlar dekorasyonun temel taşlarını oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir