Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

youtube

Youtube, Dünya üzerinde yer alan en büyük video paylaşım platformudur. Platform 2005 senesinde üç ortak arkadaş ile kurulmuş olup 2006 yılında Google’a satışı yapıldı. Kurulduğu ilk senelerden itibaren kendileri için içerik üreten kişilere belirli miktarlarda ödemeler yaparak kişilerin video paylaşmasını ve platformun büyümesine yardımcı olmalarını istemiştir.youtubeYoutube ile para kazanmak denilince insanların aklına sadece video paylaşımı yapılıp tıklanmalarla güzel gelirler edinildiği düşünülüyor lakin oldukça fazla gelir kaynağı oluşturabilmek tamamen sizin elinizde bulunuyor. Öncelikle platforma hâkim değilseniz olayın içerisine girip birkaç video paylaşarak insanların izlemesini sağlayabilirsiniz. Elde edeceğiniz Abone kitlesi sizin videolarınızı izleyen %40’lık kesim olacağı için onları yönetmek tamamen size kalıyor. Hızlı büyümeniz için ise kaliteli ve herkese hitap edebilecek alanda videolar yapmak kanalınızın büyümesine olanak tanıyacaktır.

Elde ettiğiniz kitleyle Youtube üzerinden yeterince para kazanabilmeniz mümkündür. Bunun dışında ise bu kitleyi farklı platformlara da çekerek oldukça yüksek miktarlarda ücretler kazanabilirsiniz. Özellikle Twitch, İnstagram vb. sosyal medya uygulamalarında katılımlar yüksek olduğu için kendinizi daha hızlı gösterebilirsiniz.

Reklam Gelirlerini Kullanarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Youtube kanalınızı oluşturduktan sonra güzel bir abone kitlesi oluşturabildiyseniz bundan sonra para kazanma adımlarını atmaya başlayabilirsiniz. Özellikle uzun – kısa, insanların ihtiyaçlarına yönelik videolar çektikten sonra reklam gelirlerini koyarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik video içerisinde reklamların sıklığını veya azlığını belirlemeniz de tamamen kendi belirleyeceğiniz politikaya kalmıştır.

Reklam gösterimi koymak için Google tarafından kullanılan bir servise ihtiyacımı var. Bu servis: Google Adsense. Bu servise üye olduktan sonra yeterli adımları takip etmeniz yüksek miktarlarda para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Katıl Butonu ile Para Kazanmak!

Youtube üzerinden videolarınızı izleyen kişiler sizlere ücretsiz bir şekilde abone olabilmektedir. Bunun dışında ise Youtube 2019 senesinde her kanala özel bir ‘’Katıl’’ butonu getirdi. Burada kanalın sahibi belirlediği ücret ve özellikleri tamamen kendisi seçiyor. Katıldan abone olan üyelere rozetler, özel videolar ve Youtube dışında farklı platformlarda da onları özel hissettirebilecek şeyler yapabilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir