Zirkonyum diş fiyatlarının belirlenmesini neler etkiler?

zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum diş kaplamaları, Zirkonyum diş

Zirkonyum diş fiyatları, ne yazık ki zirkonyum diş kaplamalarının çok fazla tanınmasını ve uygulanmasını engellemektedir. Zira zirkonyum diş fiyatları, normal diş kaplamalarına göre biraz daha yüksektir. Ancak zirkonyum kaplamalar, bu fiyat farkına değecek kalitede sonuçlar elde edilmesini sağlar. Kırktan fazla endüstriyel alanda kullanılan zirkonyum materyali, inanılmayacak kadar sağlam, korozyon dirençli ve %100 biyolojik uyumluluğa sahip bir materyaldir. Işık geçirgenliği ve doğal rengi nedeniyle, doğal diş rengi ve görüntüsüne en yakın sonuçlar elde edilmesini sağlar. Üretimi zor ve hassas işlemler gerektirir. Bu nedenle zirkonyum diş fiyatları, normal diş kaplamalarına kıyasla daha fazladır.

Kullanılan malzeme kalitesi, zirkonyum diş fiyatlarını önemli ölçüde etkiler. Zira malzemenin kalitesi ve saflığı, elde edilmek istenen sonuca en yakın görüntüyü sağlar ki bu da doğal ve beyaz görünümdür. Zirkonyum kaplama üreten pek çok firma vardır ve bu nedenle de, üretim kalitesine göre fiyat etkilenmektedir. Hemen hemen sadece yurt dışında üretilen bir materyal olduğundan, ithalat vergileri ve yükümlülükleri ile kur oran değişiklikleri de fiyatı etkileyen unsurlardandır. Elbette uygulamayı yapacak diş hekiminin bilgi ve tecrübesini de unutmamak gerekir. Zira zirkonyum diş kaplamalarında en iyi sonuç sadece en kaliteli malzemeyi kullanarak sağlanmaz, diş hekiminizin tecrübesi de çok önemlidir. En kaliteli tuğlanın ve betonun kullanıldığı bir inşaat, deneyimsiz ve bilgisiz bir ustanın ellerinde nasıl bir işe yaramayacaksa, aynı husus zirkonyum diş kaplamaları için de söylenebilir.

zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum diş kaplamaları, Zirkonyum dişBunun yanı sıra, yapılacak uygulamanın türüne göre, diş hekiminiz harici laboratuvar ve teknisyenlerle çalışmak zorunda kalabilir. Zira zirkonyum diş kaplamasının dişinize göre şekillendirilmesi ve hazırlanması lazımdır. Diş hekimi bu işlemi tek başına yapamaz ve harici yardıma ihtiyaç duyar. Diş hekimi vasıtası ile alınan ağız içi diş kalıbınız, laboratuvara gönderilir ve zirkonyum kaplamalar, sizin dişinize özel olarak teknisyenler marifetiyle hazırlanır. Bu noktada meydana gelecek bir fiyat değişikliği, ebette toplam maliyeti de etkileyecektir. Zirkonyum diş kaplamaları, yüksek fiyatlarına rağmen, doğal ve estetik bir görüntü isteyen herkesin tercihi olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir